1 Yaş Çekimi Nasıl Yapılmalı? 1 Yaş Fotoğraf Çekimi

Hayatı kaydetmeyi, önemli anları daha sonra hatırlamak için saklamayı düşünenler fotoğrafçılığa da önem verir. Bu hususta ülkemizde bebek fotoğrafçılığı oldukça gelişmiştir. İstanbul başta olmak üzere Türkiye’nin 81 ilinde yüzlerce ilçede bulunan fotoğraf stüdyoları, kimi zaman işlerinin bir parçası kimi zaman da işinin tamamı olarak bebek fotoğrafçısı olmaktadır. Bu bakımdan sizlere 1 yaş çekimi konusunda bilgi vereceğiz.

1 Yaş Çekimi Nedir?

Kısaca bu konseptten bahsedecek olursak; henüz bir yaşına girmiş bebeklerin bu önemli zamanını kaydetmek ölümsüzleştirmek isteyen ailelerin bebek fotoğrafçılarına başvurmasıdır. Fakat 1 yaş çekimi, vesikalık gibi standart bir fotoğraf yapısına sahip değildir. Sürekli farklı ve güncel, bebekler için uygun konseptler yaratılmalıdır. Örneğin meslek konseptleri bulunur. Tencere içinde aşçı kıyafeti giymiş 1 yaş bebeğin fotoğrafı oldukça keyifli ve aileyi mutlu eder. Bunun yanında elinde uçak maketi bulunan pilot kıyafetli bir bebek de oldukça iyi bir konsepte sahip olur. İşte bu tarz fotoğrafların profesyonel olarak çekilmesine 1 yaş çekimi adı verilir.

Neden 1 Yaş Çekimi?

Bazı aileler, bu konuyu kendilerine ve çevrelerine sıkça sorar. Öncelikle yeni doğan, hamilelik gibi zaman dilimlerinde çekilen fotoğraflar çok değerlidir. Hayatınızın en kıymetli varlıklarını ölümsüzleştirmek ve ilerleyen zamanda o fotoğrafları açarak anmak istersiniz. Ayrıca çocuklarınıza küçüklük hallerini göstermek de çok iyi olacaktır. Ben, bu konuda her ailenin kesinlikle çocukları için 1 yaş çekimi yapmalarını tavsiye ediyorum.

En İyi 1 Yaş Çekimi Yapan Yer!

Fakat herkes bu işi yapabilecek tecrübeye sahip değildir. Standart fotoğrafçılığın aksine bu meslek sürekli konsept yaratma ve bu konsept dahilinde malzemelere sahip olmayı gerektirir. Ayrıca profesyonel ekipmanların da kullanılması önemlidir. Bizler bu konuda BunnyBoo’yu sizlere tavsiye ediyoruz. Aşağıdaki linkten BunnyBoo sitesine ulaşarak referanslarına ulaşabilir ve hemen iletişine geçebilirsiniz. Rezervasyon oluşturarak bebeğiniz için harika 1 yaş çekimi görselleri oluşturabilirsiniz.

Site: https://www.bunnyboo.com.tr/

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 oylama, average: 5,00 out of 5)
Loading...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir