2019 Banka Mevduat Faiz Oranları

Ekonominin son günlerdeki değişkenliğine bağlı olarak insanlar ceplerinde bulunan parayı değerlendirmek ve bunu garantili bir şekilde yapmak ister. Bu konuda en garantili yöntem de kuşkusuz mevduat faizleridir. Belirlediğiniz tutarı, sizin seçeceğiniz vade süresine kadar bankaya kilitlemeniz olarak nitelendirebiliriz. Bu yazımda detaylı bilgi vererek 2019 banka mevduat faiz oranlarını da aktarmaya çalışacağım.

Mevduat Faiz Oranları Nedir?

Vadeli hesapları, bir banka hesabınız var ise, duymuşsunuzdur. Genel anlamda, bankanızda bulunan ve buraya aktardığınız tutarın belirlediğiniz süre boyunca banka tarafından işlenmesi ve karşılığında size ekstra para verilmesi olarak düşünebilirsiniz. Kimilerine göre sıkıntılı bir husus gibi görülse de, yıllık enflasyon oranları düşünüldüğünde farklı yorumlar da oluşabiliyor.

Kısaca, banka sizden belirttiğiniz tutarı borç olarak alır ve vade süresi bittiğinde de o borcu faizi ile size öder. Bu süreçte yatırdığınız miktarı geri çekmeyi düşünürseniz yani vadeyi bozarsanız herhangi bir kazanç sağlayamazsınız. Genel anlamıyla olayı anlamışsanız gelin birlikte mevduat faiz oranlarını inceleyelim.

Aşağıda yer alan tutarlar 10.000 TL başlangıç tutarı ve 31 gün vade şeklinde hesaplanmıştır.

ING Bank Mevduat Faiz Oranı

Banka mevduat faiz oranları 2018 listesinde ilk sırada yer alan ING BANK, önümüzdeki yıl için de aynı sırada kalacak gibi duruyor. Yıllık faiz oranını %25 seviyesinde tutan banka ile 10.000 TL başlangıç tutarı belirleyip 31 günlük vade açarsanız ortalama 202 TL kârınız olmaktadır. Bunu yıla vurduğumuz zaman ise 2.500 TL gibi bir tutardan bahsedebiliriz. Fakat bu oran Turuncu Hesap açmamış, ilk defa açacak kişiler için geçerlidir.

ABank Mevduat Faiz Oranı

En yüksek faiz veren banka listemizde ikinci sırada olmasının sebebi ön koşulları. Oran bakımından düşündüğümüzde ING Bank ile arasında %0.5 gibi küçük bir fark bulunuyor. En önemli avantajı ise 2 ile 732 gün arasında e-mevduat hesabı oluşturabiliyor olmamız. Hesaplamamızı yaptığımızda 206 TL gibi aylık bir kâr elde ediyoruz. Fakat banka yetkilileri ile konuşup, artan miktarda ne gibi kazanç elde edebileceğinizi de öğrenebilirsiniz.

Fibabank Mevduat Faiz Oranı

Müşterileri ile birebir görüşmeler sonucunda ciddi oran artışları da ortaya koyan Fibabank genel itibari ile %24.00 ‘lık faiz uygulamaktadır. Ön koşulları ise oldukça az. Kısacası, cebinizde para varsa hiç çekinmeden gidip mevduat hesabı oluşturabilir ve belirttiğiniz vade süresi boyunca işleyebilirsiniz.

Akbank Mevduad Faiz Oranı

Listemizin dördüncü sırasında yer alan Akbank, %23.00 faiz oranı belirlemiş durumda. Fakat çok önemli bir bilgiyi de vermekte fayda var. Eğer Akbank Direct uygulaması üzerinden vadeli hesap açarsanız, ekstra özel artışlardan da faydalanabiliyorsunuz. Bunun için mobil uygulamayı cihazınızdan açıp gerekli kontrolleri sağlamayı unutmayın.

Diğer Bankaların Oranları

Mevduat Faizleri 2018 ve 2019 konusunda elimden geldiğince bilgi vermeye çalıştım. Fakat bu konuda daha detaylı bilgiyi öğrenebilmeniz için uygunkonutkredisi.org sitesinde bulunan bu konuyla ilgili içeriği tavsiye ederim. Ben de araştırmalarım sırasında sürekli olarak bu sayfaya denk geldim.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (5 oylama, average: 4,20 out of 5)
Loading...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir