2019’da En Çok Merak Edilen 3 Teknoloji Konusu!

Kişisel blogumda genellikle yazılım – teknoloji ve türevi içeriklere yer vermekteyim. Oluşturduğum yazılarda genellikle gündemi takip etmeye, ihtiyaçlara yön vermeye çalışıyorum. Bu hususta 2019’da bir anda artan aramalar üzerine biraz araştırma yaptım ve sonuç olarak 3 önemli başlık oluşturdum. Bu yazımda sizlere 2019’da en çok merak edilen 3 teknoloji konusu ve bu konular hakkında detaylı bilgiler edineceğiniz kaynakları sundum.

iPhone Suya Düştü

Yaz aylarının gelmesi ile birlikte tatil sefaları da başladı. Özellikle Ramazan bayramının uzun bir süre olmasından dolayı yüzbinlerce vatandaş denizlere akın etti. Fakat bu da beraberinde sorunları getirdi. iPhone veya diğer akıllı telefonlarınızın suya düşmesi sorunlardan sadece bir tanesi. Fotoğraf veya video çekmek için, denize birlikte girdiğiniz cihazlarınız bir anda elinizden kayınca suyun derinliklerini boylayabiliyor. Bunun dışında eğer teknede vs. tatil yapıyorsanız en ufak bir sallantıda cihazınız yere düşebilir.

ahabuldum.com tarafından yayınlanan iPhone Suya Düştü yazısını inceleyerek yaşadığınız sorunun çözüm yollarını öğrenebilir, problemi ortadan kaldırabilirsiniz.

Jailbreak Nedir ? Ne işe yarar? Nasıl kullanılır?

Listemizin ikinci sırasında ise uzun zamandan beri var olan fakat son yaşanan olaylardan sonra iyice artan Jailbreak var. Google ve diğer Amerikan şirketlerinin Çin ve dolayısıyla Huawei’ye karşı uygulamaya başladığı ambargodan dolayı tedirgin olan insanlar, cihazlarına Jailbreak yapmak ve bu uluslararası tehditten zarar görmemek istedi. Bu yüzden son birkaç aydır Jailbreak yapma konusunda çok fazla araştırma yapılıyor.

Jailbreak Nedir? Ne İşe Yarar? Nasıl Kullanılır gibi konular hakkında bilgi sahibi olmak isterseniz çok detaylı bir yazı var, onu inceleyebilirsiniz.

iPhone Zil Sesi Nasıl Yapılır?

Üçüncü ve son sırada yer alan başlığımız ise beni şaşırttı. Sonuçta her zaman araştırılabilen fakat çok fazla ilginin olmadığı bir konu olmasına rağmen son birkaç ayda %40 ile %50 arasında bir artış söz konusu. iPhone Zil Sesi Nasıl Yapılır? sorusuna cevap bulmak için ahabuldum.com adresini ziyaret edebilirsiniz.

Üç konuda da yer verdiğimiz siteyi inceleyecek olursak, güncel teknoloji haberlerinden ziyade bir inceleme ve anlatım sitesi olduğunu söyleyebiliriz. Ziyaretçilerin ihtiyaçları neler? sorusuna cevap bulmak için var gücüyle çalışan bir ekip, sürekli güncel içerikleri ile bizleri karşılıyor.

Kategori bazlı incelediğimizde Bilim, Ekonomi, Gezi, Kadın gibi birbirinden ayrı başlıkların olduğunu görüyoruz. Fakat bu içerikler genel geçer bilgiler değil daha detaylı, işe yarar konular üzerine yoğunlaşmış durumda. Örneğin gezi bölümünde bir mekan tanıtımı, bir şehir tanıtımı yapmak yerine direkt olarak “Saraybosna’da Gezilecek Yerler” diye listeler oluşturmakta ve Saraybosna’ya gidecek olanların faydalanmasını sağlamaktadır.

Henüz yeni olmasına rağmen bir anda patlama yaratan ahabuldum.com’u sık kullanılanlara eklemenizde fayda var. Hatta RSS kaynağını 3. parti yazılımlar üzerinden kaydedip güncel olarak takip etmenizi; sosyal medyadan incelemenizi de önermekteyim.

 

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 oylama, average: 3,00 out of 5)
Loading...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir