About.me ‘den Backlink – Otoriter Backlink Alma Yolları – 7

Birkaç günlük kısa aranın ardından Otoriter Backlink Alma Yolları yazı serisinin 7. si ile karşınızdayım. Bu içerikte uzun yıllar boyunca faaliyet gösteren ve bir nevi CV sitesi maiyetini gören About.me ‘den ve nasıl backlink alabileceğimizden bahsedeceğim. Öncelikle about.me backlink nofollow şekilde karşımıza çıkıyor ve benim belirttiğim şekilde uygularsanız “Read My Blog” yazısından link almış oluyorsunuz. Çeşitlilik ve otoriter site kullanımı açısından oldukça kafi. Peki nasıl kayıt olacağız, nasıl alacağız? Bu soruların cevaplarına geçelim şimdi.

About.me Nasıl Kaydolunur?

Öncelikle https://about.me adresine girin. Orta kısımda yer alan “Get your free page” butonuna tıklayın. İsterseniz hemen altında bulunan Facebook – Google butonları yardımıyla kayıt formunu doldurmadan ikinci aşamaya geçebilirsiniz. Ben Google hesabım ile kaydımı oluşturdum.

Kayıt işleminin ikinci aşamasında ise profil fotoğrafı, ilgilendiğiniz ve yaptığınız işler, konumunuz gibi sorulara cevap vermeniz gerekiyor. Bunları doldurduktan sonra kayıt tamamlanmış oluyor.

OKUMALISIN!  Ustream.tv Backlink - Video Backlink Alma Yolları - 1

About.me Backlink Nasıl Alınır?

Birkaç alternatifi olabilir fakat ben açıkçası aşağıdaki şekilde aldım. Siz de siteyi biraz kurcalayarak alternatif yöntemler bulabilirsiniz.

Kayıt kısmının son aşamasında ziyaretçilerinize ne göstermek istiyorsunuz tarzı bir soru geliyor. Ben burada “Read My Blog” seçeneğine tıkladım ve karşıma bir URL yazma alanı geldi. Site adresimi buraya yazdıktan ve onayladıktan sonra sayfam oluşturuldu. Profilime girdiğimde de Read My Blog yazısına link verilerek backlink aldığımı gördüm.

Nofollow şekilde verilen bu backlink her ne kadar text veya url olmasa da işimize yarayacaktır. Özellikle 14K global alexa değeri olan bir siteden alınması gayet yerinde.

Sizlere tavsiyem, profilinizi siteniz ile ilgili içeriklerle ciddi şekilde doldurmanız yönünde olacak. Açıklama kısımlarına vs. anahtar kelimelerinizi içeren yazılar yazarak maksimum verim almaya çalışabilirsiniz.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 oylama, average: 5,00 out of 5)
Loading...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir