Ağrı Kesici Kullanırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Ağrılarımızın en büyük dermanı olarak gördüğümüz ağrı kesiciler, her ne kadar basit ve etkili bir ürün gibi gözükse de kimi zaman ciddi sağlık sorunlarını da beraberinde getirebilir. Bu yüzden olabildiğince az ve yeterli miktarda kullanılmalı. Bu yazımda sizlere ağrı kesici kullanırken dikkat edilmesi gerekenleri aktaracağım.

Ağrı Kesici Ağrıyı Genelde Dindirmez

Birkaç hastalık dışında bu tip ilaçları kullandığınız zaman ağrılarınızın dindiğini, iyileştiğinizi düşünebilirsiniz. Aslında tam olarak öyle olmuyor. Ağrı kesiciler genel anlamda hissedilen acıya sebep olan semptonları, salgıları engeller. Kısacası, sorununuz devam eder fakat onunla birlikte gelen ağrı semptonları, azalır ve engellenir. Böylece herhangi bir şey hissetmemeye başlarsınız.

Burada dikkat edilmesi gereken ise, belirli bir bölgede rahatsızlığınız var ve bu ilaçlar ile sürekli olarak üstünü örtmeye çalışıyorsanız; bir an önce doktora görünmeniz gerekir. Çünkü o sırada rahatsızlığınız aslında devam ediyor ve daha da büyüyerek ciddi hastalıkları beraberinde getirebilir. ilaç rehberi tarzı sitelerde bu konuda detaylı bilgiler verilmektedir.

Günlük 4 Tabletten Fazla Kullanılmamalı

İçeriğimizin ilk paragrafında da belirttiğimiz üzere ağrı kesicileri olabildiğince yeterli ve az miktarda tüketmeliyiz. Bu hususta yapılan araştırmalar gösteriyor ki günlük dört tabletten fazla tüketilmesi beraberinde çok farklı hastalıkları da getirebilir. Hatta bunu sürekli hale getirmeniz bile sakıncalı olmaktadır.

Etkin Maddelere Dikkat!

En dikkat edilmesi gereken husus da kuşkusuz ilaçtaki etkin maddeler. Bu yüzden ilaç rehberi tarzı siteleri açmalı veya ilaçlar ile birlikte gelen kullanım talimatları kağıdını detaylı şekilde okumalısınız. Örneğin, metamizol sodyum içeren ilaçları tüketmeniz, kemik iliğini baskılamak gibi problemler yaratmaktadır.

Etkiler Kişiden Kişiye Göre Değişebilir

Arkadaş, dost tavsiyesi ile ilaç tüketilmemesini tavsiye ederim. Çünkü, içinde bulunan maddelere bağlı olarak her ilaç kişiye özel sonuçlar doğurmaktadır. Başkasına yarayan, size yaramayabilir veya tam tersi olabilir. Bu hususta günümüzde çok kullanılan ve çok yüksek dozu olmayan hapları kullanmalı ya da doktor tarafından yazılan ilaçları tüketmelisiniz.

Tok Karnına – Su ile Birlikte Tüketin

Genelde yaptığımız bir konu olmasına rağmen yazımda vurgulamak istedim. Eğer ağrı kesici alacaksanız bunu tok karnına almanız ve beraberinde 1 bardak su içmeniz gerekir. Bu sayede midenizde oluşacak tahribatı ciddi oranda engellemiş olursunuz.

Kalp Hastalarının Dikkatine

Kalp ve böbrek hastalığı olan kişiler ise bu tarz ürünleri tüketmek istiyorlarsa kesinlikle doktor kontrolünde gerçekleştirmeliler. Hastalıklarından dolayı kendilerine çok dikkat etmeleri ve ağrı kesici tüketiminde de doktor tarafından onaylanmış ilaçları tercih etmeleri gerekir.

6 maddede en temel unsurları anlatmaya çalıştım. Fakat iş sadece bunlarla da sınırlı değil. Sizlere bu hususta tavsiyem ilaci.net adresi olacaktır. Tüm tıbbi ürenler hakkında bilgi edinebileceğiniz gibi, temel bileşenleri; kullanım şekilleri gibi konularda da önemli bilgiler alabilirsiniz.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 oylama, average: 5,00 out of 5)
Loading...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir