Alarm Sistemleri Nasıl Çalışır?

Alarm sistemleri, sensörler arızalandığında veya bir hareketlilik algıladığında merkezi bir izleme istasyonuna sinyal gönderme yolu ile çalışan sistemlerdir.

Bir alarm sisteminin merkezi alarm kontrol panelidir. Alarm sistemlerindeki tüm her şey panel aracılığı ile iletişime geçmektedir. Alarm sistemleri panel aracılığı ile sinyal göndermek için iletişim cihazına ihtiyaç duymaktadır.

Desi Alarm sisteminin amacı, acil bir durumda kullanıcıya ve ilgili yetkililere bilgi vermektir. Buna saldırı, yangın, çevre sorunu veya tıbbi kriz dâhildir. Sistem bu acil durumları çeşitli sensörler kullanarak tanımlar. Güvenlik sistemleri için bazı popüler sensörler arasında kapı ve pencere kontakları, hareket algılama sensörleri, cam kırılma sensörleri, duman ve ısı dedektörleri, taşkın sensörleri, sıcaklıksensörleri ve güvenlik anahtarlıkları bulunur. Sensörler bir güvenlik sistemine bağlanabilir veya kablosuz bir alıcı kullanarak kablosuz iletişim kurabilir. Alarm sistemleri birçok alan için uygundur ve maksimum güvenlik sağlamak amacıyla kullanılmaktadır. Hırsız koruması dışında farklı özellikleride bulunmaktadır. Örneğin duman ve ısı sensörleri yangını anında sizlere haber verecektir.

Sensörlü Alarm Sistemleri

Bir sensör tuhaf bir durum tespit ettiğinde, alarm kontrol paneline bir uyarı gönderir. Sistem daha sonra o bölgenin programlama ayarlarına göre yanıt verecektir. Alarm sistemleri, kullanıcıya bir alarm sinyali gönderilmeden önce sistemi Devre Dışı Bırakması için kısa bir süre veren bir gecikme süresine sahip olacak şekilde de programlanabilir.

Günümüzde çoğu alarm sistemi sinyal göndermek için bir internet iletişimcisi veya bir hücresel iletişim cihazı kullanır. Modüller IP ve hücresel iletişimi hem kullanır. Merkezi izleme istasyonu 7/24 açıktır. Eğitimli bir dağıtım görevlisi alarmı hemen fark edecek ve son kullanıcı ve / veya yerel yetkililerle iletişim kurmaya başlayacaktır. Eğer alarmın yanlış olduğunu doğrulamazsa, ilgili makamlar mümkün olan en kısa sürede tesislere gönderilecektir.

Kendini izleme olarak da adlandırılan bir program bulunur. Alarm sistemi sahibine doğrudan bir kısa mesaj veya e-posta yoluyla uyarır. Ardından uygun yetkililerle bağlantı kurmak alarm sistemleri kullanıcısına bağlıdır.

Alarm sistemleri kurulumu için kaliteli bir firma ile çalıştığınızdan emin olmalısınız. Programlama alarm sistemleri için olmazsa olmazdır. Doğru bir şekilde programlanmayan alarm sistemleri size sorun yaratabilir.

Data Güvenlik Merkez: 444 22 74 – 0850 304 46 16 – 0850 885 30 42

İstanbul Avrupa: 0212 619 11 11 – 0212 667 84 84 – 0212 667 92 49

İstanbul Anadolu: 0216 572 55 10

Adres: İstanbul / Türkiye      Email: info@dataguvenlik.com.tr

 

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz Oylanmamış!)
Loading...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir