Alman Kurdu Sahiplenmek ve Bakımı

Yeni bir arkadaş arıyorsanız köpekler tam da sizin isteklerinize yanıt verecek hayvanlardır. Ülkemizde, özellikle İstanbul ve İzmir gibi şehirlerde her 5 – 6 daireden birinde köpek bulunuyor. Bu hususta siz de Alman Kurdu sahiplenmek ve onun bakımını üstlenmek istiyorsanız bu yazıyı iyi okumalısınız. Sizlere bu tür hakkında yapılması ve dikkat edilmesi gerekenler hakkında bilgi vermeye çalışacağım.

İş ve show olarak iki gruba ayrılan Alman Kurdu, güçlü bir çene yapısına sahip. Sindirim sistemleri oldukça hassas olmasından dolayı beslenmesine çok dikkat edilmeli. Barf diyeti ile beslenme düzeni oluşturulmalı ve beraberinde en kaliteli mamalar kullanılarak günlük ihtiyaçlarını karşılaması sağlanmalıdır. Tuvalet ihtiyacı ve günlük rutin amaçlı dışarı çıkartıldığında yerden bulacağı çöp ve atıklar ile oynaması engellenmelidir.

Alman Kurdu Nasıl Yıkanmalı?

İnternetten satılık Alman kurdu diye arama yaptınız ve sahiplendiniz. Fakat iş sadece bununla bitmiyor. En ufak detayına kadar onunla ilgilenmelisiniz. Bu tür, su konusunda da hassastır. Kendi vücut temizliklerini kendileri sağlayabildiği için çok fazla su ile temas etmenize gerek yok. Tavsiyem her altı ayda bir yıkamanız yönünde. Fakat yılda en azından bir kere yıkasanız bile yeterli olacaktır.

Nasıl Bir Ortamda Yaşamalı?

En çok gelen sorulardan bir tanesi de köpeğin nasıl bir ortamda yaşaması ile ilgilidir. Alman kurtları yapısı ve doğası gereği dar alanlarda yaşayabilecek bir tür değildir. Bu yüzden bahçeli bir evinizin olması ve mümkünsü müstakil olması çok önemli. Kendini daha rahat ve mutlu hissedeceği bu alanda daha fazla sosyalleşme imkanı da bulacaktır.

OKUMALISIN!  SEO 2019 - Kaliteli Tanıtım Yazısı ve Link Alımı İpuçları

Yukarıdaki detaylar ile de iş bitmiyor. Eğer sahiplenmeyi düşünüyor ve satılık Alman kurdu arıyorsanız nettepet.com adresini incelemenizi öneririm.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 oylama, average: 5,00 out of 5)
Loading...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir