Android Cihazlarda Uygulama Bildirimlerini Kapatma

Android’in ilk sürümlerinden beri var olan uygulama bildirimleri, kimi zaman kullanıcılar için can sıkıcı bir hale gelebilir. Bazı uygulamaları kullanmak isteyen fakat sürekli bildirim gönderilmesinden şikayetçi olan Android kullanıcıları için, işletim sistemi taraflı harika bir ayar bulunuyor. Bu ayarlamalar ile birlikte Android cihazlarda uygulama bildirimlerini kapatmak oldukça kolay. Aşağıda yer alan detayları inceleyerek rahatlıkla android uygulama bildirimlerini kapatma işlemi yapabilirsiniz.

Bazı uygulamalar ve oyunlar, sürekli bildirim göndererek kullanıcıların sinirini bozuyor. Bu kadar bildirime ne kadar gerek var diyor, bu bildirimleri kapatmak istiyorsanız çözümü çok basit.

Android 4.1 Jelly Bean sürümü ve üzerindeki tüm Android sürümlerinde uygulama bildirimlerini çok kolay bir şekilde kapatabiliyorsunuz.

Android’de uygulama bildirimlerini nasıl kapatıyoruz?

Uygulama bildirimlerini kapatmayı öğrenmek için, isterseniz aşağıdaki kısa nasıl yapılır videomuzu izleyebilir, ya da videonun altındaki yazılı anlatımı uygulayabilirsiniz. Kolay gelsin.

Eğer Android sürümünüz 4,1 Jelly Bean ve üzerinde ise diğer adımlar ile devam edebiliriz.

Ayarlar” menüsüne girin. Genelde menünün başlarında yer alan “Uygulamalar” bölümüne dokunun ve karşınıza çıkan listeden bildirimlerini görmek istemediğiniz uygulamayı seçin.

Açılan menüde karşınıza “Durdurmaya Zorla” seçeneğinin hemen altında yer alan “Bildirimleri Göster” yazısının yanındaki tik işaretine dokunarak işareti kaldırın. Karşınıza çıkan onay kutucuğundan da “Tamam” seçeneğine dokunarak işlemi tamamlayın.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz Oylanmamış!)
Loading...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir