Ask.fm ‘den Backlink – Otoriter Backlink Alma Yolları – 5

Otoriter Backlink Alma Yolları yazı serime yeni siteler eklemeye devam ediyorum. Bu sefer bir sosyal medya ağı olarak gösterebileceğimiz ask.fm ‘den bahsedeceğiz. Bundan 5-6 sene kadar önce oldukça popüler olan, anonim soru sorma sitesi Ask.fm popülerliğini çok fazla koruyamamış ve büyük bir düşüşe geçmişti. Fakat SEO değerleri bakımından hala zirvedeki siteler ile yarışıyor. Lafı uzatmadan Ask.fm ‘den backlink alma yöntemine geçelim.

Ask.fm’e Nasıl Kaydolunur?

Servise kayıt olmak oldukça basit. İlk olarak https://ask.fm/ adresine girin. Ardından karşınıza gelecek ekranın orta kısında bulunan “Sign Up” butonuna tıklayın. Kayıt formundaki her alanı doğru şekilde doldurun ve son olarak en alttaki butona tıklayarak işlemi tamamlayın. Herhangi bir mail veya telefon onayı istememesinden dolayı hızlıca bitirebilirsiniz.

OKUMALISIN!  Turkcell.com.tr 'den Backlink - Otoriter Backlink Alma Yolları – 10

Ask.fm ‘den Backlink Nasıl Alınır?

  1. YÖNTEM: Kayıt işleminin ardından profilinize gelin ve sağ üstte yer alan ayar simgesinden “Ayarlar” menüsüne gidin. Açılan sayfada “Websitesi” alanına site adreslerinizi satır satır yazabilirsiniz. Bu şekilde profilinizin sağ kısmından backlink almanız mümkün.
  2. YÖNTEM: Yine kendi profilinize gelin ve orada soru sorma alanına site urlniz yer alacak şekilde bir şeyler yazın. Ardından sağa yön işaretinin olduğu butona basarak soruyu gönderin. Üst kısımda bulunan sorular simgesine gönderdiğiniz soru düşecek. Ona tıklayıp cevaplayın. Kısacası kendinize soracağınız soru üzerinden backlink alabilirsiniz.

UYARI: Twitter’da olduğu gibi ask.fm de backlink konusunda yönlendirmeye başvuruyor. Kısacası direkt olarak sitenize link çıkışı sağlanmıyor. 

Açıkçası ben bu yönlendirme olayının tam olmasa da yeteri kadar verim vereceğini düşünenlerdenim. Hem sitede url’nizin text olarak yazması hem de yönlendirme urlsinin olmasından dolayı yine de size katkı sağlayacaktır. Sormak istediğiniz bir soru veya şikayetiniz var ise alttaki yorum alanından bana ulaşabilirsiniz.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 oylama, average: 5,00 out of 5)
Loading...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir