ATV Güncel Kanal Frekansı (2020 Turksat Uydu Frekansı)

ATV Güncel Kanal Frekansı (2020 Turksat Uydu Frekansı)

ATV güncel kanal frekansı hakkında bilgi sahibi olmak istiyorsanız bu konu işinizi görecektir. Televizyonlarınızda ATV ‘yi görmek için bu yazıda yer alan frekans ayarlarını yapın. Sizlere ATV frekansı konusunda yardımcı olacağım.

Televizyonunuzun kanal arama alanına gelin. Ardından aşağıdaki veriler ışığında arama yapın. Frekans değeri olarak 12053 yazın. ATV uydu frekansı 12053 ‘dir. Polarizasyon için ise H – Yatay seçili olmalıdır. Kapsama ayarı görüyorsanız bu ayarı da Doğu olarak belirleyin. Bazı cihazlarda SR değeri istemekte. Bu ise 27500 ‘dür. Ayarlarda bir diğer girilmesi gereken FEC değeri 5/6 olmaktadır. Türksat ‘ın hangi uydusundan yayın yaptığı konusunda ise T4A bilgisini vermekteyim.

Çok nadir de olsa bazı cihazlar sizden V-PID ve A-PID değeri ister. ATV frekansı için V-PID: 1300 ve A-PID: 1400 ‘dür. Bu şekilde ATV güncel frekansı için değerleri girmiş olacaksınız.

Televizyonda ATV Yok!

Yukarıda belirtilen teknik bilgileri aşağıda liste halinde sizlere aktardım. Bu değerler ile ATV televizyonda yok ise, rahatlıkla ekleme yapabilirsiniz.

Frekans: 12053

Polarizasyon: H – Yatay

Kapsama: Doğu

SR: 27500

FEC: 5/6

V-PID: 1300

A-PID: 1400

Uydu: T4A

Yukarıda ATV uydu frekansı, ATV 2020 frekansı gibi konularda sizlere bilgi verdim. Kafanızda soru işareti var ise yorum bölümünden ulaşabilirsiniz.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz Oylanmamış!)
Loading...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir