Balparmak Apitera

Antik çağlardan, Osmanlı’ya oradan da günümüze miras gelen bal, yüzyıllardır şifa kaynağı olarak büyük önem arz ediyor. Arıların topladıkları kaynağa göre isimlendirilen balların birçok çeşidi mevcut; kestane balı, çiçek balı, çam balı, narenciye balı, kekik balı… gibi.

Bala Yeni Bir Bakış: Apitera Serisi

1980 yılından bu yana tüketicilerin kaliteli, doğru ve saf bala ulaşması için senelerdir üreten ve emek veren firma balparmak yeni serisiyle bal tüketimine yeni bir yaklaşım getirdi. Doğal şifa kaynağı olan balı, çeşitli baharatlar ve doğal arı ürünleriyle birleştirerek yeni bir bal serisi olan balparmak apitera ‘yı yarattı. Marka misyonlarını, insanların her gün 1 kaşık bal tüketmesi olduğunu belirten firma üretim yöntemleri ve ürün çeşitliliği ile dikkat çekiyor.

balparmak apitera nedir sorusuna bala getirilen yeni bir soluk cevabı verilebilir. Apitera; bal,arı poleni, arı sütü ve propolis kullanılarak, doğal bitki özlerinden de faydalanmak suretiyle elde edilen bitkisel karışımdır. Bir çeşit macun olarak düşünülebilir. balparmak apitera ürünleri içeriğinde çok sayıda vitamin, mineral ve protein barındırır. Apitera içeriğindeki arı sütü; işçi arılar tarafından larva ve kraliçe arının beslenmesi için sağlanmakta olup, bileşiminde çok sayıda protein ve yağ asidi barındırmaktadır. Polen; bitkilerin üreme sisteminde bulunan başlıklardır, bitkilerin üreme hücreleri de denilebilir. Arı kovanında yavru arıların ve arı sütü sağlayan işçi arıların beslenmesi için kullanılır. Protein yönünden oldukça zengin olanlar polenler, aminoasit ve zengin bir mineral içeriğine sahiptir.

Propolis; arılar tarafından çeşitli bitkilerin tomurcuklarından, dallarından ve yapraklarından toplanan bal mumlu bir maddedir. Faydalı yağ asidi, çeşitli uçucu yağlar, polen, vitamin ve minerallerden oluşur.

Balparmak Apitera+ Kavanoz Serisi

Balparmak Apitera+ kavanoz serisi 4 çeşitten oluşmaktadır.

Apitera+ ENERGY; oranında arı sütü, %75 oranında bal ve oranında ise polen içerir. Yetişkin bireyler kahvaltıdan önce aç karnına tüketebilirler. 5 yaş altı çocuklara verilmemesi önerilir.

Apitera+ AGE; % 85 oranında bal, oranında arı sütünden oluşan bu karışım, zengin içeriğiyle arıların 2 mucizevi ürününün birleşimidir.

Apitera+ MIX; %81 oranında bal, %8 oranında arı sütü, oranında polen ve %1 oranında propolis içermektedir. Tavsiye edilen kullanım miktarı günde 2 tatlı kaşığıdır, kahvaltı öncesi aç karnına tüketimi daha uygundur. 5 yaşın altındaki çocukların tüketmemesi önerilir.

Apitera+ KIDS; çocukların rahatça tüketmeleri için sade, muzlu ve portakallı seçenekleri bulunmaktadır. Muz aromalı kavanoz; %96,7 oranında bal, %3 oranında arı sütü ve %0,3 oranında propolis içermektedir. Portakal aromalı kavanoz; %86,75 oranında bal, %5 oranında arı sütü, %7,5 oranında polen ve %0,75 oranında propolis içermektedir. Sade içerikte ise; balın %20 ‘si kestane balından oluşmakta olup, %96,5 oranında bal, %3 oranında arı sütü ve %0,5 oranında propolis bulunmaktadır. Çocukların günde 1 çay kaşığı tüketmeleri tavsiye edilir.

Tek Kullanımlık Ballı Karışımlar: Balparmak Apitera

Balparmak’ ın tek kullanımlık ve kavanozda olmak üzere piyasaya sürdüğü bir diğer ballı ürün Apitera ZEN, UP ve MIND serisidir. Tek kullanımlık paketlerden faydalanılabileceği gibi düzenli kullanım için fazla gramajla kavanoz çeşitleri de tüketiciye sunulmuştur.

Balparmak ApiteraZEN; propolis, zencefil, tarçın, karanfil, karabiber ve limon içeriyor. Tek başına ya da içeceğinize karıştırarak tüketebilirsiniz. Balparmak ApiteraZEN vücut direncini arttırmaya ve bağışıklığı kuvvetlendirmeye destek oluyor.

Balparmak ApiteraUP; kırmızı ginseng, propolis, bal, zenceil ve guarana içerir. B, C ve D grubu vitaminler yönünden zengin bir bitkisel karışımdır. Balparmak ApiteraU, Hint tıbbında ismi sıkça geçen ginseng bitkisi ve kafein içeriği sebebiyle enerjiyi yükselten bir bitkisel karışımdır.

Balparmak ApiteraMIND; propolis, ginkgo biloba, zerdeçal, biberiye ve yaban mersini içermektedir. Yüksek antioksidan ve enerji veren formülü ile zengin bir içeriği bulunmaktadır.

Balparmak Apitera ZEN, MIND ve UP ürünleri, 210 gram cam kavanoz formda ve 7 adet 7 gr’ lık tekli paketler halinde de satın alınabilir. Kullanılan Balparmak bal ürünlerinin analiz sonuçları internet sitesinde yer almaktadır. Tüketicilere tüm ürünlerin içeriğini derinlemesine inceleme fırsatı sağlanmıştır.

balparmak apitera fiyat alternatifleri sitede yer almaktadır. Satın alınacak ürün tipi ve gramaj seçeneklerine göre fiyat politikası değişmektedir.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 oylama, average: 5,00 out of 5)
Loading...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir