Batak Oynarken Dikkat Edilmesi Gereken 3 Önemli İpucu

Kahvehanelerde ya da sanal ortamda, arkadaşlarınızla batak oynamaktan keyif alıyorsanız bu yazı tam da size göre. Özellikle yeni başlayanlar ve sürekli yenilmekten sıkılanların yazdıklarımı detaylı şekilde okuması ile çok ince 3 önemli ipucuyu öğreneceğini söyleyebilirim. Sizleri saatlerce kendine kitleyecek olan bu kağıt oyunu için detaylara geçelim.

Bir iskambil destesi ile oynanan ve imkanınız olsa günlerce başından ayrılmanızı engelleyen bu iskambil oyununda dikkat edilecek hususlara baktığımızda 3 önemli noktaya odaklanmak yetecektir.

İhaleye Girmeden Önce Dikkat!

Eğer ihaleye girmeyi düşünüyorsanız öncelikle tekli mi yoksa eşli mi oynadığınızı göz önünde bulundurmalısınız. Örneğin elinizde seçeceğiniz koz olarak 5 alırınız var ise, ne olursa olsun 8 veya 9’dan girebilirsiniz. Çok şanssız olmadığınız sürece eşinizden de en az 1 veya 2 koz çıkacaktır ve bunun yanında yanlardan gelecek eller ile birlikte rahatlıkla hedefinize ulaşabilirsiniz.

Kozları İlk Düşürmek Mantıklı mı?

Elinizdeki ve karşınızdaki kozları düşündüğünüzde dışarıda 4-5 adet koz kaldı ise ilk olarak tüm kozları düşmeniz mantıklı olacaktır. Eğer bunu yapmazsanız rakiplerinizin ellerindeki kozları işletmeleri mümkün olabilir. Bu durumda da onlara ekstradan puan vermiş olacaksınız. batak oynama konusunda bu tarz ince detayları düşünmeniz çok önemlidir. Peki dışarıda düşük de olsa çok koz varsa ne yapacaksınız? İşte bu gibi durumlarda önce karşınızdaki eşinizin kartlarını işler hale getirin, ardından kozları düşürün.

Yalancı Koz Yapmaya Çalışın!

Elinizdeki ve eşinizdeki desteye göre, seçtiğiniz kartın dışında ikincil bir kart seçin. Bu kartı seçerken üstlerin sizde olduğunu ve sayıca çok olduğunu kesinleştirmeniz gerek. Böylesine bir durumda diğer oyuncuların ellerindeki kozları bitirdikten sonra yalancı kartları devreye sokarak ekstradan puan alabilirsiniz.

Yukarıda sizler için belirttiğimiz 3 başlık özellikle birkaç haftadır oynayan, sistemi ve nasıl oynanacağını bilen kişiler için geçerlidir. Bunun dışında oynanan kartları aklınızda tutmanız gibi temel yapılması gerekenleri aktarmadım. Bunları zaten batakta yer almaya başladığınız andan itibaren öğrenmeniz gerekiyor.

Bu tarz konularda bilgi sahibi olmak ve özellikle online batak oynamayı düşünüyorsanız sizlere, yazımı yazarken kaynak olarak kullandığım siteyi önermekteyim. Birçok detaya ve imkana erişebilirsiniz.

Kaynak: www.batakoyna.net

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 oylama, average: 5,00 out of 5)
Loading...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir