Blogspot Sitelerden İçeriğinize Uygun Backlink Alma Yolları

Son aylarda en çok faydalandığım ve herhangi bir maddi kaynağa ihtiyaç duymadığım, sadece zaman üzerinden rahatlıkla halledebildiğim bir konuyu sizlerle paylaşmak istiyorum. Blogspot, SEO açısından genellikle paravan blog amacıyla kullanılsa da, aktif olarak kullanan milyonlarca insandan da söz edebiliriz. Bu yazımda, sitenizin veya bağlantınızın içeriğine uygun sitelerden backlink almak nasıl mümkün bahsetmeye çalışacağım. Blogger tabanlı websitelerinden binlerce ücretsiz backlink alabilmeniz mümkün hale gelecek.

İçeriğe Uygun Blogspot Siteler Nasıl Tespit Edilir?

Aşağıdaki maddeleri sırayla uygulamanız yeterli olacaktır.

  • inurl:”blogspot.com” “anahtar kelimeniz” şeklinde Google’da arama yapın. Buradaki inurl, site adresinde bulunması gereken kısmı ifade eder. Kısacası %90 oranında blogger tabanlı siteler karşınıza çıkar.
  • Sonuçların son sayfasına gelin. Fark ettiğiniz üzere altta yer alan sayfalar kadar sayfanın bulunmadığını göreceksiniz. Son sayfaya geldiğinizde ise “Size en alakalı sonuçların gösterilmesi için yukarıda görüntülenen 70 sonuca benzer bazı girişler çıkarıldı. İsterseniz, aramayı çıkarılan sonuçlarla birlikte tekrarlayabilirsiniz.” şeklinde bir ibare görürsünüz. Buradaki “aramayı çıkarılan sonuçlarla birlikte tekrarlayabilirsiniz.” linkine tıklayın.
  • Böylece filtreleme, listeden kaldırılan sonuçlar da karşınıza gelecek.

Yukarıdaki aşamaları uyguladıktan sonra karşınıza gelecek indexteki siteleri tek tek açıp, yorum alanına “kullanıcı adı – website” veya yorum içinde “<a href=”siteadresi.com” >anahtar kelime</a> şeklinde backlink alabilirsiniz.

OKUMALISIN!  pdf-archive.com Backlink - PDF Backlink Alma Yolları – 3

Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar

Karşınıza çıkacak sonuçlardaki tüm siteler iyi durumda olmayabilir. İçeriği az olanlardan URL şeklinde içeriği çok ve güncel olanlardan ise anahtar kelime şeklinde backlink alabilirsiniz. Böylece oluşabilecek zararı da minimuma indirmeniz mümkün.

Bir diğer husus ise işinizi garantiye alma. Blogger default ayarından dolayı yorumlar oto onay şekildedir. Fakat blogspot backlink alacağınız adreslerin bazılarında editör onayı gerekebilir. Bu hususta doğru, düzgün bir yorum atmanız en sağlıklısı olacaktır. Aksi takdirde oto onaylardan anında link alacakken, manuellerden ise düşük ihtimal alırsınız.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (3 oylama, average: 4,67 out of 5)
Loading...

1 yorum: “Blogspot Sitelerden İçeriğinize Uygun Backlink Alma Yolları”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir