Box.com Backlink – PDF Backlink Alma Yolları – 7

İsmini sıkça duyduğumuz dosya barındırma platformunu şimdi backlink kaynağı olarak kullanmayı öğreneceğiz. Hangi servisten bahsediyorum? Box.com tabi ki. Sanırım 7-8 senedir kullanıyorum. Sadece backlink olarak değil bunun dışında dosya yükleme ve paylaşma konusunda da kendisinden faydalanıyorum. PDF Backlink Alma Yolları yazı serimin yedincisinde box.com backlinkten bahsediyorum.

Box.com Nedir?

Dosya ve klasörlerinizi saklayabileceğiniz ve istediğiniz kişiler ile paylaşabileceğiniz hatta herkese açık hale getirebileceğiniz bir dosya yükleme platformu. Uzun zamandan beri faaliyet göstermekte hatta akıllı telefonların çoğu box.com altyapısı ile yedekleme yapmaktadır. Ücretsiz ve ücretli versiyonları ile hizmet veren servis Alexa değeri bakımından şu an için 400’lü sıralarda dolaşıyor. Bunun dışında işletmelere de özel hizmetler verdiğini söylemek gerek. Tabi bizim için önemli olan kısım pdf yüklemek ve yükleyeceğimiz dosya üzerinden backlink almak.

Box.com Nasıl Kayıt Olunur?

https://www.box.com/ sitesine girdikten sonra sayfada yer alan “Get Started” butonuna tıklayın. Karşınıza paketler gelecek, default olarak gözüken paketler Business için, biz ise Individual yani bireysel paketlere bakacağız. Seçeneklerin hemen üstünden “Individual” a tıklayın ve oradan Ücretsiz olan paketi seçip kayıt formuna erişin. Ardından yapmanız gereken mail onaylamasını hallederek üyeliğinizi aktifleştirin.

OKUMALISIN!  Scribd.com Backlink – PDF Backlink Alma Yolları – 5

Box.com Backlink Nasıl Alınır?

Hesabınıza giriş yaptıktan sonra ekranın sağ kısmında “Yükle” yazan bir buton göreceksiniz. Bu butona tıklayarak PDF dosyanızı seçin. Ardından yükleme işlemlerine başlayın. Upload işlemi tamamlanınca, belgenin hemen sağ tarafında üç nokta olacak. Ona tıklayarak açılan seçeneklerde paylaşma ile ilgili menüye gelin ve yayınlanan dosyanızın linkini alın. İşlem bu kadar.

Kimilerine göre farklı bir şablonda açıldığı için tam backlink olarak nitelendirilmiyor. Fakat box.com gibi kaliteli bir servisten gelecek en ufak bir katkı size etki sağlayacaktır.

 

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 oylama, average: 5,00 out of 5)
Loading...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir