Buz Lazer ile Tüylerden Kurtulun! (Soprano Ice)

İstenmeyen tüylerden kurtulmak için kadın erkek fark etmeksizin herkesin tercih etiği lazer epilasyon, teknolojinin gelişmesiyle birlikte artık tamamen acısız ve yan etkisiz. Eskişehir’de buz lazer uygulayıcısı Dr. Medikal estetik uzmanı Oğuz Uçar, uygulama hakkında önemli bilgileri bizlerle paylaştı…

Ense, yüz, kollar, bacaklar ve genital bölge başta olmak üzere birçok alanda istenmeyen tüylerle karşılaşmak mümkün. Gerek hormonal gerekse de ilaç kullanımına bağlı olmak üzere çeşitli sebeplerle gerek kadınlarda gerekse de erkeklerde anormal kıllanmalar görülebilmektedir. Bu gibi durumlarda geçici çözümler yerine kalıcı çözümleri tercih etmek isteyenler ise tercihini epilasyondan yana kullanıyor. Ancak klasik yöntemle yapılan epilasyon uygulamaları esnasında yanık, iz kalması, bazı tüy çeşitlerinde başarısızlık gibi durumlarla karşılaşılması olağandır. Buna ek olarak klasik epilasyon seansları her mevsim uygulanamıyordu. Teknolojinin gelişmesiyle artık son sistem buz lazer teknolojisi yaygınlaşmaya başladı ve artık epilasyon esnasında ağrı, acı, iz kalması gibi olumsuz durumlar ortadan kaldırılmış oldu.

En etkili lazer epilasyon çözümlerinden birisi olan Soprano ICE, buz lazer teknolojisi olarak bilinmektedir. Birden fazla lazer dalga boyuna sahip olan Soprano ICE, tüy çeşidi fark etmeksizin herkese uygulanabilmekte ve yüksek oranlarda başarı vaat edebilmektedir. En iyi klinik sonuçların alındığı Soprano ICE teknolojisi, Alexandrite dalga boyu ve diyot lazerin avantajları ile birleştirilerek oluşturulmuştur.

BUZ LAZER ( SOPRANO ICE ) İLE KISA SÜREDE TÜYLERDEN KURTULUN!

Cildi soğutan gelişmiş bir soğutma teknolojisine sahip olan buz lazer, daha uzun tedavi süresi sunabilmektedir. Soğuk safir ucu, kıl foliküllerin tedavi edildiği dermis tabakası içindeki ısıyı koruyorken cilt yüzeyinde yanık oluşma riskini de ortadan kaldırmaktadır. Hastanın konforunu arttıran buz lazer teknolojisi, her zamankinden daha keyifli lazer epilasyon seansları sunar.

Buz lazer Eskişehir ve civarında da Dr. Oğuz Uçar tarafından Soprano ICE cihaz teknolojisi ile uygulanmaktadır. Alexandrite dalga boyuna dayalı bir diyot lazeri kullanan Soprano ICE, atılım epilasyon teknolojisini de sunabilmektedir. Temas soğutma,  rahatlık, tedavi kapsamı, en geniş kıl tiplerinde başarı, renk yelpazesi gibi konularda memnun edici sonuçlar sunan buz lazer, Türkiye’de giderek yaygınlaşmaktadır.

Devrim niteliğindeki soğutma sistemi sayesinde ağrısız ve acısız bir lazer epilasyon deneyimi vaat eden SOPRANO ICE, Super epilasyon teknolojisini kullanmaktadır. Tüm cilt tipinde her mevsim uygulanabilen buz lazer epilasyon, güvenli ve kalıcı bir şekilde istenmeyen tüylerinden kurtulmak isteyenler tarafından sıkça tercih edilebilmektedir.

Soprano ICE, aplikatör içinde yer alan soğutma pompaları sayesinde daha az ağrılı bir epilasyon sunmaktadır. Performans ve güvenlik açısından da tatmin edebilen buz lazer, ağırlığı ile de uygulama kolaylığı sağlamaktadır. SHR teknolojisine de sahip olan buz lazer, yüksek kapsama oranları sunabilmektedir.

SOPRANO ICE LAZER’İN TEKNİK ÖZELLİKLERİ NELER?

Standart lazer epilasyon ( HR) ve Süper epilasyon (SHR) imkânına sahip olan Soprano Ice lazer teknolojisi, her biri bir diyot ışık kaynağı ve 810 nm dalga boyuna sahip bir cihaz ile uygulanmaktadır. Daha az hissedilen kademeli ısıtma ile 20 J /cm2’ye kadar uygulama imkânı sunan Soprano Ice, 12 x 10 mm’lik geniş bir spot boyutuna sahiptir. 3Hz’lik bir tekrarlama oranına sahip olan Soprano Ice lazer, SHR teknolojisine de sahiptir.

Yavaş yavaş kıl folikülüne zarar vermek ve kıl oluşumunu önlemek için gerekli sıcaklığa kadar ısıtmak sureti ile çalışan Soprano ICE, kıl köklerini doğrudan hedef alır. Lazerin ışığını emen pigmentasyonunu hedefleyerek hasar alan kıl folikülleri, kademeli ısıtma yüksek frekanslı kısa lazer atışları ile yok edilir. ICE teknolojisi temasta cildi soğutur ve olası yan etkilere karşı güvenli bir uygulama sunar.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 oylama, average: 5,00 out of 5)
Loading...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir