Çiçek Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Özel günlerde, sevdiğinizi veya tanıdığınızı memnun etmek istediğiniz zaman çiçek akla gelen ilk seçenektir. Her ne kadar basit bir olgu gibi gözükse de çiçek seçmek ve satın almak büyük titizlik isteyen, aksi takdirde farklı anlamlara sebep olabilecek bir hediye türüdür. Bu yazımızda sizlere çiçek seçerken dikkat edilmesi gerekenler üzerine bilgi vermeye çalışacağız.

Çiçek Konusunda Rahatsızlığı Var mı?

Yapay, süs ürünler alacaksanız bir sorun olmaz ama canlı bir çiçek almayı düşünüyorsanız ilk olarak hediye aldığınız kişinin bu konuda bir rahatsızlığı, alerjisi olup olmadığını bilmeniz gerekir. Bazı insanlar, tüm çiçek türlerine veya birkaç türe karşı alerji barındırabilir. Bu da yapmak istediğiniz iyiliği bir anda kötülüğe çevirebilir.

Örneğin, Beyoğlu’nda oturuyorsunuz ve arkadaşınıza alacaksınız. Öncelikle kendiniz veya çevresindeki kişilerden bilgi alarak bu konuda bir sorunu var mı diye öğrenmeniz gerekir. Uzun süreli arkadaşınız ise veya karınıza alıyorsanız zaten böyle bir rahatsızlık olup olmadığını bilirsiniz. Ardından beyoğlu çiçekçi konusunda faaliyet gösteren dükkanlara gidebilir veya https://www.cicekella.com/ adresinden hemen sipariş verebilirsiniz.

Renk Seçimine Önem Gösterin!

İkinci dikkat edilmesi gereken husus renk seçimidir. Bazı çiçek türlerinin birden fazla renk seçeneği olabilir veya direkt olarak belirgin renkler üzerinde var olabilir. Kimi renkler sağlığı, kimisi aşkı, kimisi parayı ifade eder. Eğer sevgilinize için alıyorsanız parayı ifade edecek renklerden kaçınmanızda fayda var.

OKUMALISIN!  İnternetten Para Kazanma Yolları 2019

Yine bir örnek ile açıklamak gerekirse, ya satın almadan önce araştırma yapmalı ya da gittiğiniz çiçekçiden bu konuda bilgisi olup olmadığını sormalısınız. Geçtiğimiz günlerde taksim çiçekçilerinden bir tanesine girip bu konuda soru sormuştum ve çok hızlı şekilde dönüş aldım. Tabi internetten öncesinde araştırmanız daha sağlıklı olacaktır. Bu konuda https://www.cicekella.com/ adresindeki detayları öğrenebilir ve detaylı şekilde renklerin anlamlarını kavrayabilirsiniz.

Türler ve Anlamlarını Bilmelisiniz!

Gül ile lale arasındaki anlam birebir aynı olabilir mi? Menekşe ile sarı papatya aynı anlamları taşımaz. Bu konuda her bir çiçek türünün ne anlama geldiği, ne zamanlarda değerli kişiye verildiği ve kimlere verilmesi gerektiği gibi konular hakkında bilgimiz olmalı. Eğer sevgilinize alım yapacaksanız birçok çeşit mevcut ve genelde hata yapsanız bile sineye çekilebilir. Fakat iş yerinde patronunuza, iş birliği yapacağınız kişiye böyle bir şey aldığınız zaman yanlış bir karar size sorun yaratacaktır.

Hediyeyi Nerede Vereceksiniz?

Sevgilinizin doğum günü ve ona, kendisi işteyken bir süpriz yapmak istiyorsunuz ve çiçek almaya karar verdiniz. Beyoğlu çiçekçi veya taksim çiçekçilerinden birini seçtiniz. Peki hediyenizi buket şeklinde mi, vazoda mı yoksa özel dizayn edilmiş şekilde mi satın almak istersiniz? Bizim bu konuda yanıtımız kesinlikle vazoda özel dizayn edilmiş şekildedir. Buket halinde gönderdiğiniz zaman onu bir yere yerleştirmesi gerekebilir ve işi çokken bir de üstüne siz iş yaratırsınız. Bu gibi ince detaylara kesinlikle dikkat edilmesi gerekir.

İçindekiler:

OKUMALISIN!  OBP Hesaplama - OBP Puanı Nasıl Hesaplanır?
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 oylama, average: 5,00 out of 5)
Loading...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir