Deadpool 2 (2018) Film İncelemesi

Mayıs ayında vizyona giren fakat sinemaya gitmeye çok zaman bulamadığım, ancak birkaç gün önce izleyebildiğim Deadpool 2 için inceleme yazma gereği duydum. Hem beğendiğim, hem de beğenmediğim yönleri olan yapım en azından beklentilerimi karşıladı. Son zamanlarda izlediğim ve Aksiyon ile Komediyi bir arada barındıran nadir bir film. Lafı uzatmadan detaylara geçmek istiyorum.

Deadpool 2 Filminin Konusu

Wade Wilson’ın sevgilisi Vanessa ile iyi giden ilişkisi bir anda faciaya uğrar. Düşmanları Vanessa’yı öldürür ve bunun üzerine Deadpool, kendini öldürmek için türlü yollara girer. Fakat başaramaz. Artık hayatına farklı bir heyecan katması gerekir ve beraberinde gelen olaylar onu bu heyecana dahil eder.

110 milyon dolarlık bir bütçe ile piyasaya sürülen ve ilk haftalarda yaptığı hasılat ile masrafları çoktan karşılayan yapım şu an için IMDB’den 8.0 puan almış durumda. Son yıllarda vizyona giren yapımlara bakınca ciddi anlamda iyi bir değer diyebiliriz.

Deadpool 2 Filminin Teknik Detayları

Hayatımızda önemli yerlere sahip olan birçok filmin yönetmenliğini yapan David Leitch, bu yapımda da koltuğa oturmuş durumda. Kendisini V for Vendetta, John Wick ve Zamana Karşı yapımlarından tanıyorum. Ki bu belirttiğim üç film benim için oldukça önemli. Tabi bunların yanında 80’den fazla filmde ve dizide görev aldığını söyleyebiliriz.

Ryan Reynolds her zamanki gibi filmin başrolünde yer alıyor. İlk filmde olmayan ve serinin ikinci filminde karşımıza çıkan Cable karakterini ise Josh Brolin canlandırıyor. Kendisi ayrıca Marvel’ın yeni filmlerinde de rol alacak gibi. Üçüncü ve önemli isim ise Morena Baccarin. Deadpool’dan önce kendisini Gotham ‘dan tanıyorum. Oynadığı karakter bakımından çok seviyordum, Deadpool ile birlikte sevgim bir kat daha arttı diyebilirim.

Deadpool 2 Filminin Özeti

Wade, ciddi olaylardan kendini salmış ve kiralık katil gibi hayatını sürüyordu. Gelen işleri yapıyor ve bu sayede parasını kazanıyordu. Fakat son düşmanını indiremedi ve düşman onu evinde yakaladı. Bu olay sırasında Vanessa ölüyor. Bunun üzerine hayattan beklentisi kalmayan Wade, kendini öldürmek için büyük bir çaba içine giriyor. Birçok yolu deniyor ama başarılı olamıyor. Daha sonra X-Men ekibine gidiyor ve onlardan yardım istiyor. Üstüne üstlük takıma da stajyer olarak katılıyor. İlk operasyonda mutant konumda bulunan bir çocuğu durdurmak isterken ona zarar veren kişiyle uğraşmasının ardından mutant hapishanesine gönderilen Wade; o mutant çocukla kaçış planlarına başlar.

Kaçış planları sırasında beklenmedik bir olay yaşanır ve gelecekten gelen Cable, o çocuğu öldürme amacıyla hapishaneyi basar. Bu arada çocuğun gelecekte büyük sıkıntılar çıkardığı ve kötü karakter haline gelerek Cable karakterinin ailesini öldürdüğünü öğreniyoruz. Bu yüzden Cable geçmişe dönüyor ve elemanı öldürerek bu olayın yaşanmasını engellemek istiyor.

Bu yüzden Deadpool ve ekibi ile savaşa giriyor fakat daha sonra elemanı durdurmak için birlik oluyorlar.

Deadpool 2 Filmini İzlemek İçin Ne Yapmalıyız?

Henüz vizyona gireli birkaç ay olmasından ve HD kalitede piyasada çıkamamasından dolayı filmi internet üzerinden izlemek sıkıntı haline geldi. Bu konuda size tavsiyem 720HDFilmizle.com adresi olacak. Site ismine bakmayın 1080 ve üstü birçok kalitede de yapımları HD Film izle seçeneği ile sunuyorlar.

Ayrıca size dil konusunda da seçenekler sunması gerçekten harika bir özellik. Örneğin ben Altyazılı film izlemek isteyen birisiyim. Ama bazen filmleri sadece dublaj bulabiliyorum ve bu benim için sorun haline geliyor. Fakat bu sitede tüm yapımların iki seçenek halinde sunulduğunu öğrendim.

Üçüncü ve son dikkatimi çeken özelliği ise film izlemek istediğiniz zaman donma gibi durumlardan dolayı canınız sıkılmıyor. Alternatifi bol kaynakları sayesinde internet hızınıza en uygun kaliteyi uygulayabiliyor ve donmadan izlemeye devam edebiliyorsunuz.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (3 oylama, average: 5,00 out of 5)
Loading...

5 yorum: “Deadpool 2 (2018) Film İncelemesi”

  1. orta seviyede bir film sever biri olarak, son zamanlardaki vizyondakilerde dahil bütün filmleri izlemiş biri olarak söylemek isterim ki, biraz saçma olmuş. Biraz daha kurgusunda farklılık yapabilirlerdi. Mutantlar arasında ittifak kurmuşlarda, 1 tane çocuk için hey arkadaş. Senaryoyu yazanın kafasi herhalde güzeldi.

  2. İlk filmi gibi izlenebilecek bir film ama çok karmaşık insanın kafası karışıyor izlerken 🙂 ve aşırı derecede argo içeriyor biraz sakıncalı gibi 🙂

  3. Merhabalar ;

    Deadpool filimi hakkında bilgim azdı izlesenmi lzlemesemi die kendim ile çelişkideyim güzel bir filimi benziyor en kısa zamadan izlemeyi düşünüyorum

  4. Film ilk 20 dakikası biraz tanıtım nedeniyle sıkıcı gibi gelse de daha sonra müthiş derecede sarıyor. Kurgu ve montajlar gayet güzel. Senaryosuna zaten diyecek birşey yok. Genel anlamda on üzerinden dokuz puan veririm.

  5. Deadpool 1ve 2’yi izledim çılgın ve komikti eğlendim kendi adıma söyleyecek olursam. Üstelik Ryan Reynolds filmi kaçıramazdım 🙂

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir