Spor Tayt Modelleri

Hareket ederken kolaylık sağlayan spor taytlar, ter tutmada, kasları sıkılaştırarak desteklemekte çok işe yaramaktadır. Hava olma özelliğine de sahip olan bu sporcu taytlar bayanların gözdesi olmuştur. Sporun en önemli parçalarından olan taytlar sağlıklı bir egzersiz için son derece gereklidir. Fakat spor taytseçerken mutlaka yapılacak egzersize uygun olmalıdır.

Doğru yapacağınız tayt seçimi sayesinde kendinizi rahat hissedecek ve kaslarınızı çok daha iyi çalıştıracaksınız. Değişik spor aktiviteleri farklı kas gruplarına etki etmektedir. İyi bir tayt seçiminde spor esnasında bacakların farklı bölgelerine destek vererek böylece kaslarda farkındalık sağlanıyor. Yüksek belli spor tayt bel bandı sayesinde cross training’den yogaya kadar farklı antrenman seviyelerinde destek sağlıyor.

Spor Taytın Avantajları

Spor taytlar hareket etmeyi kolaylaştırarak, hareket kabiliyetini maksimum hıza çıkartan tayt tasarımları kadınların spor aktivitelerini en iyi şekilde yapmalarına olanak sağlıyor. Ayrıca birçok renk ve desen seçeneği olan spor tayt modelleri motivasyon yönünden de kadınlara çok faydalı oluyor. Sizde bedeninize ve bütçenize en uygun çeşitleri https://www.dagi.com.tr/tayt-modelleri sitesinde inceleyebilirsiniz.

Küpe Modelleri

Küpe modelleri kategorisine baktığımız zaman karşımıza geniş bir yelpaze çıkar. Birbirinden farklı halka küpeler, altın küpeler ve gümüş küpeler kadınların ilgi alanına giren modeller arasındadır. Çoğu kadının en çok kullandığı aksesuarlardan biri olan küpelerde zarafet esastır.

Dışarıdan bakıldığı zaman çoğu kadının ilgi alanına giren küpe ürünleri gerek günlük hayatta gerekse özel hayatta kullanıma uygundur. Özel hayatta kullanılan daha çok altın ve gümüş küpeler oluyor. Bu bağlamda her bir modelinin kombinelere uyumlu olması da işin bir başka boyutunu meydana getiriyor. 

Küpe Modellerinde Maliyet

Küpe modellerine baktığımız zaman her bir modelin kendi içinde bir maliyete sahip olduğunu görebiliriz. Bu denli fazla model yelpazesi içinde fiyatların aynı olması mümkün değildir. Ancak bilinmesi gereken bir husus da vardır ki her bir küpenin kadınların veyahut alacak olan kişilerin bütçesine uygun bir şekilde satışa sunulduğudur.

Bu bağlamda ekonomik anlamda uygunluk amaçlanır. Alanında tüm küpelere ve modellerine https://www.assospirlanta.com/altin-kupeler adresinden de güvenilir bir şekilde ulaşabilirsiniz.

Formun Üstü

Formun Altı

Türkiye’de Bulabileceğiniz Rulman Firmaları ve Distribütör Bayilikleri

Ülke içine ve dışına hizmet veren rulman firmaları sayıca fazla olup distribütör bayiler sayesinde bunların ürünlerine kolayca ulaşabilirsiniz. Çoğu firma hizmet kalitesini her geçen gün biraz daha artırmak için çaba sarf etmektedir. 7 gün 24 saat boyunca kesintisiz hizmet anlayışına sahip olması ve müşteri memnuniyetine öncelik vermesi firmaların en beğenilen özellikleri arasında yer alır. Global çapta bütün gelişmelerin takip edilmesi ve yeni ürünlerin kısa süre içerisinde müşterilere ulaştırılması ise bayiler arasında farklılık yaratır.

Devamını Oku

Sosyal Medya Reklamcılığı Nedir?

Günümüz bilgi çağında internete erişim, her geçen gün artmaktadır. Dünya nüfusunun yaklaşık %53’ü ise aktif şekilde sosyal medya kullanmaktadır. Bu nedenle sosyal medya, yaşamımızın vazgeçilmezlerinden biri haline gelmiştir. Bu dijital ortamda da sosyal medyayı bir reklam mecrası olarak kullanmak, hepimiz için kaçınılmaz olmuştur. Sosyal medya reklamcılığı ise, tüm sosyal medya platformlarında yapılan reklam faaliyetlerinin genel adıdır. Bir marka için sosyal medya reklamcılığı oldukça önemlidir. Bunun sebebini, sosyal medya reklamlarının kullanıcıları etkileme oranının çok yüksek olması olarak açıklayabiliriz. Bu durum da, sosyal medyada gerçekleştirilen içerikleri ve reklamları oldukça önemli kılmaktadır. Kurumlar ve markalar anlık olarak hedef kitlelerine ulaşmak ve onlara hitap eden içerikler hazırlamak için bütçelerinin önemli bir kısmını sosyal medya reklamlarına ayırmaktadır. Sosyal medya reklam ajansları ve dijital ajanslar ise bu süreçleri markalar adına profesyonelce yürüten alanında uzmanlaşmış kurumlardır ve özgün sosyal medya reklamları aracılığıyla markanızı hep bir adım öne çıkarmayı hedeflerler.

Devamını Oku

Home-Office Güvenlik Rehberi

Covid-19 ile birlikte köklü dijital dönüşümler geçiren işletmelerde güvenlik en önemli konulardan birisi. Veri ihlalleri şirketlerin itibarına zarar verirken maddi kayıplara da sebep oluyor. Home-office çalışma modeli artık bazı şirketler tarafından kalıcı hale getirilmiş durumda. Birçok şirket pandemi sonrası ofislerine dönmeyi planlamıyor.

Home-office çalışanlar siber güvenlik bilincine sahip olmadığı ve belirli önlemleri almadığı sürece veri güvenliği risklerine karşı savunmasız. Home-office çalışma modeli bireylerin işe gidip gelerek kaybettikleri vakti onlara geri kazandırıyor.

Home-office çalışmanın getirdiği özgürlüklerin yanında siber riskler ortaya çıkıyor.

Güvenilir Wi-Fi

Şirket ağına VPN ile bağlanıyor musunuz? Home-office çalışırken kullandığınız ev ağınız ne kadar güvenilir? Ev Wi-Fi ağının şifresi kolay bir şekilde siber saldırganlar tarafından bulunabilir mi?

Home-office modelinde VPN teknolojisi sayesinde çalışanlar ofistelermiş gibi güvenilir ofis ağına bağlanabiliyor. VPN (Sanal Özel Ağ) teknolojisi uzun yıllardır şirketler tarafından home-office çalışanların ve sık seyahat eden çalışanların şirket ağına bağlanabilmesi için kullanılıyor.

Ev Wi-Fi ağının şifresi karmaşık rakam ve harflerden oluşmalıdır. Siber saldırganlar ardışık rakam veya harflerden oluşan veya kolay tahmin edilebilir sözcüklerden oluşan şifreleri kaba kuvvet saldırısı ile kısa bir sürede bulabilir.

VPN kullanılan bilgisayar ve benzeri cihazların siber hijyeninin sağlanmış olması gerekiyor. Aksi takdirde, bir home-office bilgisayarına bulaşan virüs, fidye yazılımı gibi kötücül yazılımlar şirket ağına bağlı diğer cihazlara da bulaşabilir.

Phishing Saldırıları

Siber saldırganlar phishing e-postaları veya mesajları göndererek şirket veya çalışanların bilgilerini çalmaya çalışırlar.

2015 yılının Aralık ayında Ukrayna’da bulunan üç enerji dağıtım şirketinin bilgi sistemlerinin siber saldırganlar tarafından ele geçirildiği ortaya çıktı. Siber saldırganlar elektrik tedariğini sekteye uğrattı ve 200 binden fazla insan bir ve altı saat aralığında elektriksiz kaldı.

Siber saldırganlar bu saldırıyı basit bir spear-phishing (zıpkınla avlama) olarak bilinen ve belirli şirket çalışanlarını hedef alan phishing saldırısı ile başlattı. Microsoft’tan gelmiş gibi gözüken ve bir Office güncellemesine benzeyen dosya ekindeki makroyu bir çalışanın etkinleştirmesi sonrası siber saldırganlar enerji dağıtım şirketinin sistemine girmeyi başardı.

Phishing e-postaları bir mega saldırının başlangıcı da olabilir. Bir e-postanın phishing (yemleme) e-postası olduğunu nasıl anlarsınız?

  • Resmi şirketler e-posta üzerinden sizden bilgi istemez. Sizden e-posta ile bilgi isteyen veya dosya eki göndererek cihazınıza indirmenizi isteyen e-postalar muhtemelen phishing e-postasıdır. Hesap şifrenizi, kredi kartı bilgilerinizi, TC kimlik numaranızı ve benzeri bilgilerinizi e-posta üzerinden paylaşmayınız.
  • Hesabınızı kurtarmanız için beklemediğiniz anda gelen e-postadaki linke tıklamayın veya dosya ekini indirmeyin. Söz konusu hesaba tarayıcıdan normal bir şekilde girin ve hesabınızda şüpheli aktivite olup olmadığını teyit edin.
  • Resmi şirketler e-postada isminizde hitap eder. ‘’Sevgili kullanıcı’’ veya ‘’Sayın Kullanıcı’’ gibi hitaplar siber saldırganların toplu e-posta attığını gösterir.
  • Resmi şirketler domain e-postalarına sahiptir. E-posta adresi karmaşık harf ve rakamlardan oluşuyorsa o bir phishing e-postasıdır.
  • Resmi e-postalarda yazım hatası genellikle olmaz. Kötü bir Türkçe ile yazılmış bir e-posta spam olabilir.
  • Resmi e-postalarda beklenmedik .exe, .zip gibi dosya ekleri bulunmaz. Beklemediğiniz dosya eklerini açmayın ve cihazınıza indirmeyin.

Kimlik Doğrulama

Şirketinizin sağladığı cihazlarda iki faktörlü kimlik doğrulama var mı? Çok faktörlü kimlik doğrulama sayesinde şifrenizi ele geçiren siber saldırganların hesaplarınıza ulaşmasını engelleyebilirsiniz.

Güçlü Şifreler

Ofis içi iletişimin tamamen çevrimiçi sağlandığı home-office çalışma modelinde güçlü şifreler ve doğru şifre paylaşımı çok önemlidir. Güvenilir parola yöneticileri sayesinde şifreleri açık bir şekilde yazmadan iş arkadaşlarınızla paylaşmanız mümkün. Parola yöneticileri sveri ihlaline maruz kalmış şifreleri belirler ve sizin için güçlü şifreler oluşturur.

Şifreli İletişim

Ofis içi iletişimi home-office çalışırken nasıl sağlıyorsunuz? Önemli şirket verilerini içeren dosya ve belgeleri güvenilir e-posta sağlayıcıları ve mesajlaşma uygulamaları üzerinden paylaşmanız gerekir.

ProtonMail, Mailfence, Tutanota ve Counterfence güvenilir e-posta hizmetleridir. E-postaları lisanslı bir antivirüs programı ile taramayı unutmayın.

Home-office çalışırken şifreleme sağlamayan Twitter, Instagram veya Telegram kullanmaktan kaçının. Telegram uçtan uca şifrelemeyi ‘’Secret Chat’’ özelliği aktifleştirildiğinde sağlar. Aksi takdirde, Telegram üzerinden gerçekleştirilen iletişim Telegram sunucularında saklanır.

Signal bütün iletişimlerinizi uçtan uca şifreler. Açık kaynak koduna sahiptir. Home-office çalışırken Signal kullanabilirsiniz.

Kişisel blogum için birçok kategori oluşturdum. Etiket özelliği ile de içeriklerimi uygun şekilde bölmeye çalıştım. Fakat standart kategorilerim haricinde bir içerik oluşturduysam onu “Diğer Konular” kategorisinde yayınlayacağım.

Size karmaşık gelebilir, fakat arama yaparak istediğiniz içeriğe daha rahat bir şekilde ulaşabilirsiniz.