Doğal Keçi Sütü Sabunu – Faydaları ve Toptan Satışı

Uzun ve sağlıklı yaşamanın sırlarından birisi doğal ürünler kullanmaktır. Günümüzde yapay ve insan sağlığına zararlı pek çok besin ve temizlik ürünü bulunur. Bunlar da genellikle hayatımızın her anında olduğundan dolayı bize daha fazla etki ederler. Sizler için son yıllarda çok fazla adını duyduğumuz doğal keçi sütü sabunu hakkında bilgi vermeye çalışacağım. Bunu yaparken keçi sütü sabunu faydaları ve toptan satışı hakkında da detaylara da değineceğim.

Keçi Sütü Nedir?

Etinden, yağından sıkça faydalandığımız keçilerin özellikle gebelikten sonra ürettiği süt, çok değerlidir. Yapılan araştırmalar sonucunda yeni doğan bebeğin anne sütü ile 180 gün sonra ilk doğduğu kilosunun iki katına çıktığı görülmekte. Keçilerde ise bu süre sadece 19 gün. Bunun temel sebebi protein yüzdesidir. İnsanlarda anne sütünde %1.6 oranında protein bulunurken keçilerde ise bu oran %4.3 civarındadır.

Keçi Sütü Neden Kullanılmalıdır?

Öncelikle belirtmekte fayda var binlerce yıllık süre içerisinde yaşanan modifikasyon ve adaptasyonlar sonucunda her canlı türünün sütü, kendi türüne iyi gelmektedir. Kısacası, yeni doğan bir bebeğe keçi sütü vermek, bunu sürekli hale getirmek ciddi sorunları beraberinde getirmektedir.

Diğer hayvan türlerine baktığımızda hazmı en kolay besinlerden birisi olması, bebeklerin tüketebilmesi için önemlidir. Tabi bu durum normal bireylerde de geçerlidir. Eğer UHT tarzı ürünler kullanıyor fakat hazımsızlık yaşıyorsanız biraz daha masraf yaparak keçi sütü kullanabilir ve daha verimli hale getirebilirsiniz.

Ayrıca yapılan bir diğer araştırmada bu besinin anne sütü ile birbirine çok yakın olduğu ve özellikle bileşim – besin benzerliği konusunda hemen hemen aynı oldukları görülmektedir. Bu da kullanımında içimizin rahat olmasının diğer sebebidir. Sizlere direkt bu besinin faydalarını sıralamak yerine ana konumuz olan keçi sütü sabunu üzerinden anlatım yapmayı doğru gördüm.

Keçi Sütü Sabunu Nedir?

Ben, sizler için genel bir tanıtım yapmadan önce birkaç ürün test ettim ve olabildiğince araştırma yaparak en doğrusunu aktarmaya çalıştım. Bu açıdan yazacağım bilgiler, her ürünü kapsamadığı gibi çoğu firma tarafından üretilen sabunların sağlıksız ve kalitesiz olduğu düşüncesindeyim.

Doğal keçi sütü sabunu için öncelikle kaynatma işleminin yapılmadığını bilmelisiniz. Genel bir tabir olarak kaynatılan sütlerde çoğu bileşen etkisiz hale gelir. Aslında bu durum bakterilerin ve mikro organizmaların yok olması için yapılıyor fakat durum burada tam tersi. Sabun olarak kullanıldığında kaynatma işleminin olmaması daha fazla sağlıklı, faydalı olmasını sağlar.

Bunu direkt yerine gidip görmediğiniz sürece bilemezsiniz fakat taze olarak kullanılanlar kesinlikle daha etkili bir durumdadır. Aynı şey sizin açınızdan da geçerli. Aldığınız ürünü olabildiğince hızlı tüketmenizi öneririz.

dogal keci sutu sabunu

Keçi Sütü Sabunu Yararları

Siyah Nokta Temizliğinde Kullanılır!

İnsanoğlu için siyah nokta hiçbir zaman bitmek bilmeyen bir sıkıntıdır. Büyük bir çoğunluk bu durumu önemsemeden hayatını sürdürür. Fakat diğer yandan bir kısım için felaket gibidir. Sürekli olarak peeling yapmak, yüz temizleme jellerini kullanmak hiçbir zaman fayda sağlamaz. Aksine kıl ve tüy oluşumu gibi sizi rahatsız edecek sorunlar yaratır. Bu açıdan doğal keçi sütü sabunu yararlarından biri siyah noktaları ortadan kaldırmasıdır.

Gözeneklerinizi Kapatır!

Yüzdeki gözenekleri kapatmak, sıkılaştırmak özellikle bol sivilceli bir ergenlik geçirdikten sonra imkansıza yakındır. Fakat keçi sütü sabunu faydalarından biri olan gözenekleri sıkılaştırma ile bunu atlatmanız mümkün. Cildinizde oluşan bakterileri engelleyerek buna katkı sağlamanız mümkün.

Egzama ve Mantar ile Savaşır!

Doğal keçi sütü sabunu aldığınız zaman beraberinde bol A vitamini olan, alfa hidroksi bulunan bir ürün de almış olursunuz. Egzama, mantar gibi cilt hastalıklarının önüne geçmenizde bu gibi bileşenlerin bulunduğu temizlik malzemelerini kullanmanız çok önemlidir. Birçok sağlık uzmanı, yaşanan cilt tedavilerinde ilaç, krem ile birlikte bunun da kullanılmasını önermekte.

Cilt Kanserinin Önüne Geçer!

Kanser, önü alınamayan ve bir ömrü derinden etkileyen hastalıktır. Özellikle cilt kanserinde, günlük hayatımızda sıkça rahatsızlık çeker ve hayattan keyif almamaya başlarız. Fakat burada önemli olan şey, kanser olmadan önce gerekli önlemleri almaktır. Cilt kanserine yakalanmamak adına duşta, el yıkarken doğal sabun olan bu ürünü tercih edebilirsiniz.

Doğal Peeling Özelliği Bulunur!

Yüzünüzün nemli, diri kalması çok önemlidir. Hatta bazıları bu tarz bir cilt için ameliyatlar, masraflar yapmakta. Fakat bunun yerine doğal yolları tercih etmek yeterli. Doğal peeling özelliği ile herhangi bir yüz temizleme jeli, peeling maskesi kullanmanıza gerek yok.

Keçi Sütü Sabunu Kullanımı

İlk defa almışsanız öncelikle günde 1-2 defa olacak şekilde az az kullanım sağlayın ve herhangi bir alerjik yönü var mı diye kontrol edin. Bazı bireylerin metabolizmasından kaynaklı alerji oluşumu gözlenebilir. Eğer herhangi bir sıkıntı yoksa, dilediğiniz zaman dilediğiniz kadar kullanabilirsiniz.

Kullanımı için ise ılık su ile hafifçe köpürtün ve elinize, yüzünüze hatta saçlarınıza sürerek köpüğün derinize işlemesini sağlayın. Tavsiyemiz direkt deri ile temas yerine, köpüğünü yaymanız yönünde. Saklama için ise ahşap bir sabunluk kullanırsanız ömrünü ve faydalarını uzatmış olursunuz.

Toptan Doğal Keçi Sütü Sabunu Satışı

Aktarlar veya bu tarz ürünleri satan yerlerin dışında bazı eczanelerde de %100 doğal ürünler satılmakta. Fakat burada size tavsiyem toptan doğal sabun satışı yapan yerler. Özellikle temizlik ürünlerinde toptan ile perakende arasında ciddi bir fark bulunur. Eğer sürekli bir iki tane almak yerine direkt toptan doğal sabun satın alırsanız bu size uzun vadede büyük tasarruf sağlayacaktır.

Benim bu konuda size tavsiyem Natura Sabun ‘dur. 24-25 yıldır piyasada olan ve diğer markalar gibi düşük kalite ve oranlardan ziyade tamamen organik şekilde işlem yapan bu işletmeden toptan doğal sabun alımı yapabilirsiniz. Siteleri üzerinden iletişime geçerek fiyat bilgisi almanız mümkün.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 oylama, average: 5,00 out of 5)
Loading...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir