Doğal Yeşil Nane Sabunu – Faydaları ve Kullanım Şekilleri

Hayatımızda çok önemli bir yere sahip olan nane, sadece besin veya sağlık için değil bunun dışında temizlik maddesi olarak da kullanılmakta. Fakat kullanım amacı genellikle kokusu olmaktadır. Son zamanlarda doğal ürünler üzerine çok fazla yoğunlaştım ve bu hususta ilk olarak doğal yeşil nane sabunu ve detaylarından bahsedeceğim. Sırasıyla nanenin kullanım şekilleri, sabundaki faydaları gibi bilgiler vermeye çalışacağım.

Nane Çeşitleri Nelerdir?

Evimizde genellikle aynı nane çeşitleri ile muhatap olsak da doğada onlarca farklı tür bulunur. Bunların bazılarını yazmak istiyorum: Bahçe (evde genelde tükettiğimiz), kedi, dağ, taş, su, japon, asya, bergamot nanesi. Listeyi genişletmek mümkün fakat bunun dışında kalanları genelde çok nadir görürüz ve bilimsel adları ile anılır.

Nane Kullanım Alanları Nelerdir?

Bir bitki türü olmasının yanında pek çok alanda kullanılan ürün için yemeklere lezzet katması, sabun üretimi, temizlik maddeleri için koku olarak kullanılması gibi nane kullanım alanları bulunuyor. Fakat belirttiğimiz bu alanların dışında bilimsel ve tıbbi amaçlar için de kullanıldığını söylemekte fayda var.

Nanenin Önemli Faydaları

  • Bitkileri Böceklerden Korur. Özellikle tarımla uğraşanların en büyük sıkıntısı olan böceklenmenin önüne geçebilirsiniz. Bunun için bitkilerinizin çevrelerine serpiştirmeniz yeterli. Keskin kokusu ve bünyesinde bulunan madde özlerinden dolayı böcekleri ortadan kaldırır.
  • Midenizin Rahatlamasını Sağlar. Yemekten sonra nane çayı yapın ve bir bardak için. Midenizin ne kadar rahatladığını hissedeceksiniz. Özellikle ülkemizde et ve benzeri sindirimi zor ürünler çok fazla tüketildiği için her bireyin kesinlikle yemekten sonra tüketmesini tavsiye ediyoruz. Midenizi rahatlatarak akşam yemeklerinden sonra daha huzurlu olmanızı sağlar.
  • Güneş Yanıkları için Kullanın. Küçük bir tencerenin içine az miktarda su koyun ve kaynatın. Kaynayınca 10 – 20 gram yaprak atın ve 15 dakika daha kaynamasını bekleyin. Ardından suyun biraz da olsa ılımasını, dayanılabilir seviyeye gelmesini bekleyin ve güneş yanığı olan bölgelere sürün. Eğer eliniz gibi, direkt suya daldırabileceğiniz bir bölgenizde yanma varsa tencerenin içine direkt elinizi sokup beklemeniz daha faydalı olacaktır.
  • Duştan Daha Zinde Çıkın. Sakızlardan da fark edeceğiniz üzere ferahlatıcı, zinde tutucu bir özelliği bulunuyor. Doğal yeşil nane sabunu kullananların duştan daha zinde çıktıklarını söyleyebiliriz.
  • Bağışıklık Sistemini Güçlendirir. Bitkinin içinde çok fazla olmasa da yeterli düzeyde C, D ve E vitaminleri bulunur ve bu özelliği ile bağışıklık sisteminizi güçlendirebilir.

Doğal Yeşil Nane Sabunu Nedir?

Yeşil nane özünün yanı sıra zeytinyağı ve karite yağı gibi esansların bulunduğu ve günümüzde çok fazla tercih edilen sabun çeşididir. Güzel kokusu ve faydalarından dolayı çok sık kullanılmakta. Fakat burada dikkat edilmesi gereken içinde bulunan maddelerin doğal yollar ile mi elde edildiği ve zararlı kimyasal maddeler bulunmamasıdır.

Sizlere tavsiyemiz paraben – petrol türevleri kullanılmayan, sentetik kokular bulunmayan ve kıvam arttırıcı koruyucu gibi vücuda, cilde zarar veren maddelerin olmadığı yeşil nane sabunu tercih etmeniz yönünde. Belirttiğimiz maddeler size ciddi zararlar verebilecek düzeydedir. Bu konuda Natura Sabun piyasanın en iyileri arasında. Ben de bu firmadan sürekli olarak alım yapıyorum ve kaliteden ödün vermeden çalışıyorlar.

Doğal yeşil nane sabunu genelde yeşil renkli olmakla birlikte içinde bulunduğu zeytinyağı ve diğer ek maddeler ile birlikte rengi değişebilir.

Yeşil Nane Sabunu Faydaları

Aşağıda sizlere yazdığım faydalar direkt olarak yeşil nane yağı ve sheabutter yağı kullanılarak üretilen ürünlerden alacağınız faydalardır. Naturasabun.com adresinden daha detaylı inceleyebilirsiniz.

  • Cildi ferahlatma özelliği bulunuyor. İçinde bulunduğu ve yazımızın ana konusu olan bitkiden dolayı hem sizi hem de cildinizi rahatlatacak, ferahlatacaktır.
  • İçinde bulunduğu nane yağının ayrıca gözenekleri açıcı etkisi bulunuyor. Siyah noktalarından şikayet edenler için tavsiye ederim.
  • Saç dökülmesi veya benzeri problemleri olanlar doğal nane sabunu kullanarak saçlarının gürleşmesini ve daha fazla çıkmasını sağlayabilir.
  • Saçın daha fazla hava almasını sağlayarak bölgedeki kan dolaşımını da arttırır.

Yukarıdaki 4 temel yararın dışında birçok yeşil nane sabunu faydaları maddesi yazabiliriz. Fakat yukarıda yazdıklarımızı tekrardan okumanızı tavsiye ederiz.

Yeşil Nane Sabunu Kullanma Şekli

Ürünün ne olduğundan ve faydalarından bahsettim şimdi sırada kullanım şekli var. Duş veya banyoda vücudunuzun tüm bölgelerine basit bir şekilde uygulayabilirsiniz. Fakat saçlarınız için ise, tavsiyemiz önce bir kere şampuan ile saçlarınızdaki kepek, yağ vb. sorunları ortadan kaldırmanız ardından ikinci seferde yeşil nane sabununu kullanmanızdır. Tabi iki seferde de kullanabilirsiniz.

Toptan veya Perakende Nane Sabunu Satın Alma

Yazımı en başından itibaren dikkatli şekilde okuduysanız bazı kısımlarda bir firmadan bahsettiğimi görürsünüz. Benim kullandığım ve tavsiye ettiğim Natura Sabun ile perakende veya toptan şekilde alım yapabilirsiniz. Aşağıdaki adresten yeşil nane sabunu almanız mümkün. Ayrıca yüzlerce farklı ürünü de inceleyerek size uygun olanları toptan ya da shopier üzerinden perakende olarak almanız mümkün.

Kargoyla 1-2 gün içinde elinize ulaşmakta ve fiyatları piyasaya, kalitelerine göre ciddi anlamda az. Denemeniz açısından 2 kilo almanızı ve memnun kalırsanız 5’er kiloluk şekilde almanızı öneririm. Aksi takdirde kargo tutarı biraz fazla gelebilir. Ürün %100 doğal olduğundan dolayı yıllarca kullanabiliyorsunuz.

Satın Almak için: https://www.naturasabun.com/urun/yesil-nane-sabunu/

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 oylama, average: 5,00 out of 5)
Loading...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir