Dünyanın En Çok Kazanan Mankenleri Listesi

Giyim ve türevi konularda ürünlerin lansmanı, hem marka değeri hem de ürünün tanıtımı açısından çok önemlidir. Özellikle giyim markaları, sezonlardan önce piyasaya sürecekleri ürünlerin lansmanını yaparak hem kurumsal kimlik yaratmakta hem de satışa sunulacak ürünlerini tanıtmaktadır. Bazı kuruluşlar ise bu işi bir gelenek halinde yürütüyor. Örneğin Victoria’s Secret. Bu yazımda dünyanın en çok kazanan mankenlerini aktarmaya çalışacağım.

1. Daria Werbowy

19 Kasım 1983’te Polonya’da doğan ünlü yıldız, şu an için 34 yaşında. Kendi yaş grubunda ve hatta genele vurulduğunda en iyilerin başında sayılıyor. Birçok firma kendisine modellik teklifi için sıraya girmiş durumda. Fakat kendisi olabildiğince marka değeri yüksek olanlar ile çalışıyor. Bu da piyasasını iyiden iyiye arttırıyor. Daria Werbowy için şu ana kadar 3 milyar dolar kazandığı Forbes tarafından söylendi.

2. Lindsey Wixson

Listemizin ikinci sırasında ürün çeşitliliği bakımından herkesin ilgisini toplamış bir isim geliyor. Lindsey Wixson, gözlükten iç çamaşırına kadar pek çok kategoride podyumda kendine yer buldu. Güzel Manken, mesleğini zevkle yaptığını ve her geçen gün hem fiziği hem de podyum duruşunu geliştirmek için çalışmalar yaptığını belirtiyor. Daria Werbowy’de olduğu gibi kendisi de ortalama 3 milyon dolar kazanıyor.

3. Erin Heatherton

Victoria’s Secret defilelerinde 2014 haricinde kendine yer bulan ve vazgeçilmezlerden biri haline gelen Erin Heatherton listenin üçüncü sırasında yer alıyor. Yahudi asıllı Amerikan manken , 1.83 boyunda. Çevresindekilere göre kilosu bir tık fazla olduğu için sürekli eleştirilere maruz kalsa da bildiğinden şaşmıyor ve ortalama 3 milyon dolarlık gelire sahip.

4. Erin Wasson

En çok kazanan 5 manken listemin 4. sırasında Erin Wasson’a yer veriyorum. Kendisi daha önceki yıldızlar gibi ortalama 3 milyon dolarlık bir gelire sahip. Gözüme çarpan en önemli detay ise katıldığı defileler. Chloe, Chanel ve Dolce&Gabbana gibi dünya devlerinin defilelerinde kendine yer veren isim ayrıca bikinili defilelerin de vazgeçilmezlerinden. Moda bloglarının da sürekli olarak görsellerde kendisine yer vermesi halka indiğinin bir kanıtı olarak gösterilebilir. Bir ayrıntıyı daha söylemek de fayda var. Kendisi birçok TV showu ve filmde yer almıştır.

5. Joan Smalls

Süpermodel kategorisinde incelediğimiz Joan Smalls, şu an için 30 yaşında. 88 doğumlu tecrübeli manken, 1.79 boyunda. Dünya çapında faaliyet gösteren birçok site ve firma tarafından dünyanın en iyi mankeni ünvanını almış bir isimden bahsediyoruz. Ayrıca Estee Lauder’in yüzü olarak piyasada biliniyor. Listenin 5. sırasında yer almasına rağmen diğer dört mankenimizde olduğu gibi kendiği ortalama 3 milyon dolarlık bir performans ortaya koymuş durumda. Ayrıca podyumlarda da seçici özellikleri bulunuyor. Mesela ten rengi.

Listenin Devamı İçin

Bu konuda ortaya koyabildiğim 5 isim var fakat listeyi genişletmek, hatta dünyaca ünlü veya Türkiye’de isim yapmış mankenler hakkında haberlere ulaşmak için size mankenkiz.com ‘u tavsiye ederim. Güncel olarak paylaşımlarda bulunan, kimi zaman fotoğraf galerileri; kimi zaman haberleri ile moda dünyasının eşsiz kaynağı olarak sayabiliriz.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 oylama, average: 5,00 out of 5)
Loading...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir