Düzenli Cilt Bakımı İle Lekelerden Kurtulmak Mümkün

Cilt bakımı her kadın ve erkeğin ortak gündemi artık. Işıl ışıl parlayan ve sorun çıkarmayan ciltler ise tabii herkesin hayali olsa gerek. Bu nedenle, cilt bakım uygulamalarına da giderek ilgi artıyor ve gerek kadınlar gerekse erkekler cilt bakımı Elazığ doktoru Dr. Dilara Turgut gibi güvenilir doktorların uygulamaları hakkında bilgi edinmek istiyorlar ki talep edenlerin büyük bir çoğunluğu lekelerinden kurtulmak içinde cilt bakımlarına özen gösteriyorlar. Bizlerde cilt bakımı ve leke tedavisi alanında adından başarıyla söz ettiren Dr. Dilara Turgut’a ulaştık ve en çok merak edilenleri sorarak yanıtlarını sizlerle haberimizin detayında paylaştık.

Cildimizde lekelerin oluşması birçok faktör etkilemektedir. Bunlar ağda, güneş yanıkları gibi faktörlerdir. Melanin, cildimize renk veren pigment düzensizliğinden dolayı çıkan lekeler birçok kişide estetik kaygısı oluşturabiliyor. Doğum lekesi gibi lekeler, leke tedavisi ile kolayca çözülebilmektedir. Doktorun muayeneden sonraki görüşleri tedavide değerlendirilir ve leke tedavisi en çok tercih edilen işlemlerden birisidir. Birçok kadın veya erkeğin yüzdeki lekelerin görünmemesi için birçok kozmetik ürüne yönelmektedir. Ancak bu ürünler kalıcı bir çözüm değildir ve bu geçici çözümler artık çok eskide kaldı diyebiliriz. Leke tedavisiyle artık cildinizdeki tüm lekelerden kurtulabilir pürüzsüz bir cilde sahip olabilirsiniz.

Leke Tedavisi Nedir?

Tüm yaştan ve cinsiyetten etkileyen bir problemdir. İnsan vücudu her lekeye maruz kalabilmektedir. Bu yüzden leke şikâyetleri oldukça fazladır. Güneşten olan lekeler bile hem erkeklerde hem bayanlarda oldukça rahatsız eden bir problemdir. Bu konuda çözüme ulaşmak isteyen bireyler, kozmetik ürünlerine saldırmış durumda. Ancak bu ürünlerden memnun kalmadıkları için ve sonuç hala devam ettiği için leke tedavisine yöneliyorlar. Dr. Dilara Turgut ’da cildin yapısını derin bir şekilde analiz eder ve genetik faktörleri değerlendirerek size en uygun tedaviyi sunar. Çok sayıda lekeniz varsa ve bu lekelerden asla kurtulamayacağım diyorsanız Dr. Dilara Turgut’a ulaşıp lekelerinizden sonsuza dek kurtulma şansınız vardır.

Cilt Bakımı ve Leke Tedavisi Nasıl Yapılır?

Leke tedavisi tek bir yöntem ile yapılmamaktadır. Bu yöntem, birçok yöntemin birleşmesi ile ortaya çıkmaktadır. Leke tedavisinin kesin çözüm almak için en etkili yöntem lazerin kusursuz etkisiyle yapmasıdır. Akne lekeleri konusunda oldukça başarılı bir sonuç vermektedir ve bu teknik merkezimizde uygulanan lazer tekniklerin sadece bir tanesidir. Uygulayacağımız akne leke tedavisi için yaptığımız karışımlar, cildinize enjekte ederek de leke tedavisi yapılabilmektedir. Farklı dalga boyutundaki ışınlar lekelerin giderilmesi için en uygun ve en etkili tedaviyi size sunacaklardır.

Diğer bir leke tedavisi de mezoterapi yöntemidir. Mezoterapi ile birlikte leke maskelerinin de beraber kullanıldığı zaman aynı zamanda cildi gerginleştirebilmektedir.

Cilt bakımı ise kombine uygulamaları içeren bir bakım çeşididir. Kişinin cildin ve beklentilerine göre özel protokollerin uygulandığı cilt bakım uygulamalarında doktorun deneyimi de çok önemlidir. Cilt Bakımı Elazığ denilince akla gelen ilk isimlerden birisi olan Dr. Dilara Turgut kendi ofisinde baby face beauty, zümrüt ışıltısı gibi cilt bakımı denilince akla gelen her türlü uygulamayı yapıyor.

Leke tedavisi Elazığ ve cilt bakımı Elazığ ‘da adından sıkça söz ettiren Dr. Dilara Turgut ise leke tedavisinde;

  • Hidrokinon, arbutin, azelaikasid, kortizon, retinoidler, anti- oksidanlar (C vitamin ve E vitamin gibi ilaçları,
  • Kimyasal peeling ve Fiziksel peeling uygulamaları, IPL (yoğunlaştırılmış ışık atımları) , fraksiyonel lazer, Q-Switch Nd–YAG lazer, Mezoterapi gibi yöntemleri kullanmaktadır.
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz Oylanmamış!)
Loading...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir