Edocr.com Backlink – PDF Backlink Alma Yolları – 1

Otoriter backlink ve video backlink yazı serileri devam ederken, yeni bir tanesine daha başlamaya karar verdim. Zaman buldukça sizlere PDF Backlink Alma Yolları başlığı altında yeni siteler ve servisler aktaracağım. Bu konuda ilk olarak edocr.com ‘dan bahsetmeye karar verdim. PDF dosyanız üzerinden alacağınız backlink dışında ayrıca profil sayfanızdan da bağlantı alabiliyor olmanız edocr’yi daha çekici hale geliyor. Peki bu işlemleri nasıl yapıcaz?

edocr.com Nedir?

Makale paylaşımı konusu son yıllarda popülerliğini arttırmaya başladı. Özellikle Google tarafından indexlenmeye başlaması ile birlikte PDF içeriklerinin değerinin daha da arttığını görüyoruz. Edocr.com da kullanıcıların kayıt olup dosyalarını paylaşabildiği, araştırmalarını yayınlayabildiği bir platform. Tamamen ücretsiz şekilde bu işlemi yapıyor olmanız da cabası. Tabi ki ücretli sürümleri mevcut fakat bizim için ihtiyaç değil.

edocr.com Nasıl Kayıt Olunur?

İster https://edocr.com ‘a girip sağ üstte yer alan “Sign Up” butonuna basarak isterseniz de direkt olarak https://www.edocr.com/account/create bu linke tıklayarak kayıt formuna ulaşabilirsiniz. Facebook, Linkedin, Google+, Microsoft ve Yahoo hesaplarınızı kullanarak kayıt oluşturabileceğiniz gibi isterseniz direkt olarak mail ile kaydolabilirsiniz.

Şu an için herhangi bir mail veya telefon onaylaması istemiyor fakat önümüzdeki zamanlarda bu politikayı değiştirebilirler. Kayıt formunu doldurduktan sonra işleminiz tamamlanmış oluyor.

OKUMALISIN!  pdf-archive.com Backlink - PDF Backlink Alma Yolları – 3

edocr.com Backlink Nasıl Alınır?

Yazı serimiz PDF üzerine olduğu için, öncelikle buradan nasıl alınabileceğini aktarayım. Benim uygulamadığım aşama şu şekilde: ilk olarak içeriğimi Word belgesinde yazıp anahtar kelimelerime köprü ile bağlantı veriyorum. Ardından bunu farklı kaydet diyerek PDF formatında kaydediyorum. https://www.edocr.com/documents/publish sayfasına girerek kaydettiğim dosyayı upload ediyorum ve “Publish” butonu yardımı ile yayınlıyorum.

Siteden link almanın ikinci yolu ise profiliniz. https://www.edocr.com/account/edit/profile adresini açarak ilgili alana site adresinizi yazarak backlink alabiliyorsunuz. Alexa değeri 100k civarında olan servis en çok İngiltere ve civarında kullanılıyor. DA ve PA değeri de oldukça iyi. Alexa baclink sayısı 3 bine yakın durumda.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 oylama, average: 5,00 out of 5)
Loading...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir