.edu / .gov Backlink Bulma Yolları – Aracı Siteler

Geçtiğimiz aylarda direkt olarak internet üzerinden bulduğum ve kullandığım .edu / .gov yorum backlink alınabilecek siteleri sizinle paylaşmıştım. Bu başlıkta inceleyebilirsiniz. Fakat gelen yorumlar çerçevesinde listeden ziyade anlatım yapma, balık vermek yerine balık tutmayı öğretme derdindeyim. Sizlere .edu / .gov backlink bulma yollarından ilkini anlatarak kendi listenizi oluşturmanıza yardımcı olmak istiyorum.

Aracı Siteler Nedir?

Bu terim, yaptığım çalışma için kullanılan genel bir isim değil. Açıkçası direkt olarak uydurduğum bir terim. Aracı sitelerden kastım. .edu/.gov backlink almış sitelerin aldığı linkleri analiz ederek diğer sayfalara da ulaşılmasını sağlamak. Bu konuda yapılacak işlemler çok basit. Aşağıdaki maddeleri sırayla uygulamanız yeterli.

Aracı Site Kullanılarak Backlink Nasıl Alınır?

  • Öncelikle bir adet .edu veya .gov yorum backlink alınabilecek site bulun. Örneğin: https://blogs.bgsu.edu/artc4180ewalsh/2017/03/20/work-in-progress-presentation/walter/ adresini açın. Buradaki yorumlardan birini seçin ve verilen linki kopyalayın.
  • Ardından ahrefs gibi ücretli servisler veya nadir bulunan ücretsiz backlink analiz servislerini kullanın. Bu konuda https://www.seoreviewtools.com adresini önerebilirim.
  • Sitenin aldığı backlinkleri listelediğiniz zaman birden fazla edu / gov bağlantı ile karşılaşacaksınız. Bunların hepsini tek tek açarak, güncel olarak edu gov backlink alınıp alınmayacağına bakın ve linkinizi ekleyin.
OKUMALISIN!  Scribd.com Backlink – PDF Backlink Alma Yolları – 5

Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar

  • Türkçe bir adres bulduğumda genellikle anahtar kelimemden link çıkışı sağlarım. Fakat %99 ihtimalle yabancı kaynakla karşılaşacağınız için anahtar kelimenize çok fazla yoğunlaşmayın. Hatta çok nadir alım yapın. 10 alımın en az 8 tanesi siteadresi.com , www.siteadresi.com , http://siteadresi.com gibi urllerinizden olmasını öneririm.
  • Alt sayfalarınızdan ziyade ana sayfa veya kategori gibi birçok içeriği bağlayan sayfanıza backlink almanızı önermekteyim. Direkt içeriğine alınan linklerin zararlı olduğunu deneyimledim.
  • Eğer listenizi oluşturmuş ve buralardan sitenize link almışsanız, muakkak daha kalitesiz servislerden de backlink alarak abartının önüne geçin.
  • Bir anda 30-40 alımdan ziyade günde 2-3 alım yaparak çeşitliliği zamana yayın.

Alıcı siteler kullanarak alınabilecek backlink yöntemlerini sadece edu veya sadece gov olarak düşünmemek gerekir. Kimi zaman gayet otoriter servisler ile de karşılaşmaktasınız. Ben sitemde de paylaştığım listeleri oluştururken bu husustan sıkça faydalanıyorum.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 oylama, average: 5,00 out of 5)
Loading...

7 yorum: “.edu / .gov Backlink Bulma Yolları – Aracı Siteler”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir