En Az Yakan Arabalar – Fiyat/Performans Araçları

Otomobil ve benzin fiyatlarının had safhaya ulaştığı bugünlerde, konforu bir kenara bırakıp fiyat / performans araçları almaya çalışıyoruz. Bu hususta ben de detaylı bir araştırma yaparak en az yakan arabaları sizlere aktarmaya çalıştım. Aşağıdaki listede en az yakandan başlayarak detaylı bir şekilde otomobil modellerine değindim.

Peugeot 208 1.6 BlueHDi STOP&START Otomatik (100 hp)

İlk sırada Peugeot imzası taşıyan 208 modeline yer veriyoruz. 1.6 BlueHDi modeli kendi segmentinde en az yakan otomobiller arasında ilk sırayı almakta. 5 kapılı hatchback tasarımına sahip olan araca ilk başta ön yargılı olarak yaklaşabilirsiniz. Çünkü 208’in eski modelleri hacim bakımından oldukça küçüktü. Fakat 2018 modeli ile birlikte ciddi bir artış görülüyor ve bir aileyi rahatlıkla kaldırabilecek genişliğe sahip. Dizel yakıt türü ile süreceğiniz aracın motor hacmi ise 1401-1600 cm3. 100 kilometrede 3.1 ortalama yakıt tüketimine sahip ve bu değer günümüz şartlarında kilometresi 16 kuruşa tekabül ediyor.

Skoda Fabia 1.4 TDI (90 hp)

Son yıllarda büyük bir çıkış yakalayan Skoda, Fabia serisi ile orta segmentte araçlar üretiyor. Yeni modeli 1.4 TDI ise 90hp gücü ile piyasaya sürüldü. Hatchback olmasına rağmen bagajındaki ekstra alan ile sedan genişliğinden çok da farkı yok diyebiliriz. Bu modelinin 100 kilometrede tükettiği miktar ise 3.4 litre.

Dacia yeni Sandero 1.5 Dci Start&Stop (90 hp)

İlk modeli ile piyasaya girdiğinden bu yana Sandero, kendi segment ve türünde en az yakan otomobillerden biri konumunda. Otomobil incelemesi yaptığımızda yeni Sandero 1.5 Dci Start&Stop da yine aynı şekilde minimum tüketime sahip. 100 kilometre 3.5 litre yakıt tüketen aracın günümüz tutarına göre kilometrede 19-20 kuruş yaktığını söyleyebiliriz.

Renault Captur EnergydCi (90 hp)

Piyasaya sürüldüğünde acaba orta segment mi yoksa bir üstü mü diye düşündüren Captur, yakıt tüketimi ile bizleri şaşırtmayı başarmıştı. Yeni modelinde bu iyice aşağıya çekildi. 90 hp beygir gücüne sahip olan aracın 100 kilometrede tükettiği yakıt 3.6 litre. Renault Captur serisinin EnergydCi modeli için geçerli olduğunu unutmayalım bu verinin.

Seat Toledo, 1.4 TDi (90 hp)

Yeni model Leonlar ile Türkiye piyasasını alt üst eden Seat, Toledo modelinde de aynı ivmeyi yakalamak istiyor. Aile aracı konumunda ve sedan olmasından dolayı tercih edilebilecek ürünün ayrıca yakıt tüketimi de oldukça az. Alınan bilgilere göre 100 kilometrede 3.6 litre yaktı tüketimi bulunuyor. Kısacası kilometre başı 20-25 kuruş arasında değişkenlik gösterebilir. Şu ana kadar aktardığımız araçlar hatchback formatındayken böylesine az tüketim gösteren ilk sedan diyebiliriz.

Sizlere en düşük tüketime sahip otomobil inceleme yapmaya çalıştım. İlk sırada sayabileceğimiz 5 modeli aktardım. Fakat daha fazlasına erişmeniz de mümkün. Bu konuda otomobilinceleme.com adresini sizlere öneririm. Kendileri özellikle ülkemizde kullanılan araçlar ve incelemeleri ile ilgili detaylı paylaşımlarda bulunuyor.

Bunun yanı sıra otomobil haberleri kısmından güncel piyasayı takip etmeniz de mümkün. Araç fiyatlarına, geri çağırma ve yeni model haberlerine de anında ulaşabilirsiniz.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 oylama, average: 5,00 out of 5)
Loading...

1 yorum: “En Az Yakan Arabalar – Fiyat/Performans Araçları”

  1. Arabalar ve incelemeler güzel ve detaylı olmuş bahsettiğiniz sitede başarılı duruyor. Teşekkürler..

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir