En İyi Android Müzik İndirme Uygulamaları

İşlerimle uğraşırken veya boş zamanlarımda şarkı dinlemeyi bir gereklilik haline getirdim. Kulaklığım her zaman yanımda olur. Bu konuda birçok müzik indirme uygulaması denedim ve bunlar arasında işe yarayan ve en çok tavsiye ettiklerimi sizinle paylaşmak istiyorum. Listeyi hazırlarken elimden geldiğince ücretsiz versiyon özelliklerini göz önünde bulundurdum fakat uygulamalardan verimli bir şekilde faydalanmak için ücretli sürümlerini almanız her zaman daha iyi olacaktır. Şimdi lafı uzatmadan En İyi Android Müzik İndirme Uygulamaları konusuna geçelim.

Spotify

Piyasaya sürüldüğü ve yavaş yavaş rant yapmaya başladığı zamandan beri düşüş yaşamadan ilerleyişini devam ettiren Spotify, müzik sektörünün vazgeçilmezi haline geldi. Çevrimiçi müzik dinleme amacıyla piyasaya sürülse bile yapılan güncelleştirmeler ile birlikte müzik konusunun en iyisi haline geldi.

Online şarkı dinlemenin yanı sıra kaydetme özelliği ile dinlediklerinizi cihazınıza kaydedebilir ve internet olmadan dinlemeye başlayabilirsiniz. Tabi ilk olarak kaydetmek için internet bağlantısı gereklidir. Dinlediğiniz ve sevdiğiniz şarkıları çalma listenize ekleyebilirsiniz. Ayrıca kendinize farklı farklı dilediğiniz kadar liste de hazırlayabilir, bunu arkadaşlarınızla paylaşabilirsiniz.

Spotify’ın öne çıkan özelliklerinden birisi de sosya ağ olarak kullanılabilmesi. Size ait profiliniz üzerinden arkadaş ekleyebilir, onların anlık olarak ne dinlediklerini takip edebilirsiniz. Bilgisayar, tablet ve telefon üzerinden kullanabileceğiniz uygulamada kontrol mekanizması da oldukça gelişmiştir. En İyi Android Müzik İndirme Uygulamaları listesinde ilk sırada yer almasını sağlayan özelliklerden birisi de budur. Telefonunuzdan Spotify’a bağlanırken, bilgisayarınızdan şarkıların çalmasını isterseniz cihazlar arası etkileşimi kullanarak bu konuyu halledebilirsiniz.

Deezer

Spotify’ın varlığı ile birlikte sürekli ikinci planda kalan ve birkaç ülke dışında tekel haline gelemeyen Deezer, alternatif olarak kullanılabilecek düzeyde. Enpara’da %50 indirim imkanı olduğunda Deezer’dan faydalanıyordum. Ücretsiz sürümü gerçekten işkence gibi tamamen sizi premium üyelik aldırmaya yönlendirmesinden dolayı yavaş yavaş kullanmamaya başladım. Sonuçta premium üyeliğim olsa bile genel mantıkları bana uygun değildi.

Fizy

Çevrimiçi müzik servisi konusunda piyasanın ilklerinden birisi olan Fizy, bir dönem bayağı bir kitle yakalamış hatta zirveye oynuyordu. Fakat Spotify gibi bir devle yarışamadı ve büyük bir düşüşün içine girdi. Birkaç sene sonra da Turkcell tarafından satın alındı. Şu an Turkcell uygulamayı kalkındırmak için çaba harcasa da yeterli verimi hala göremedi. Müzik İndirme Uygulamaları arasında kendisine yer bulmasındaki sebep de kuşkusuz mazisi.

Şu an için bazı etkinliklerin Fizy üzerinden yapıldığını görebiliyoruz. Konser, bir şarkıcının albümünün ilk olarak bu platformda yer alması vs. Fakat bunun dışında listede 3. sırada yer alabilecek bir uygulama.

Benim size tanıtabileceğim 3 adet uygulama vardı. Genelde kullanmadıklarımı sizlere aktarmamaya çalışıyorum. Fakat daha detaylı ve daha alternatifli bir liste istiyorsanız https://www.eniyiandroid.com/uygulamalar adresine tıklayarak hem müzik uygulamaları hem de diğer kategorilerdeki uygulamalara anında ulaşabilirsiniz. Detaylı bir şekilde uygulama incelemelerini yaptıkları için gayet ideal.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 oylama, average: 5,00 out of 5)
Loading...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir