En İyi Doğal Sabun Çeşitleri Nelerdir?

Yapay olan her şeyin var olduğu günümüzde insanlar en doğalını yakalama arzusu içine girdi. Özellikle kimyasal maddelerin, zararlı bileşenlerin bulunduğu temizlik ürünlerinde doğal ürünleri bulmak sağlık açısından çok önemlidir. Bu yazımda sizlere en iyi doğal sabun çeşitlerini aktarmaya çalışacağım.

Halep Sabunu

Sızma zeytinyağı ve defne yağı karışımı ile yapılan Halep Sabunu günümüzde çok fazla tercih edilen temizlik ürünlerinden birisidir. Cildinizi nemlendirme ve yumuşatma konusunda harika özellikleri bulunan bu tür özellikle sivilce oluşumunu engellemekte faydalıdır. Ayrıca yüzünüzde, elinizde iltihap ve bakteri oluşumunu da engeller. Fakat bu ürünü satın alırken palm oil kullanılmadığından emin olun.

Eşek Sütü Sabunu

Ülkemizde çok fazla tercih edilen doğal sabunlardan birisi Eşek Sütü Sabunu’dur. Binlerce yıldır faydaları bilinen ve sadece temizlik ürünleri için değil bir çok alanda da kullanılabilecek eşek sütünden üretilen doğal sabun cildinizi gençleştirici, yenileyici ve onarıcı birçok özelliği bünyenizde barındırır. Bünyemizin ihtiyaç duyduğu vitaminlerden A, B1, B2, C, E ‘i bünyesinde barındıran ürün kırışıkları da engelleyici bir rol oynuyor. Özellikle ileri yaşlardaki bireylerin kullanmasında fayda var.

Zeytinyağı Sabunu

Katı sabunlar arasında Zeytinyağı özü bulunan illa ki evlerimize girmiştir. Özellikle bilindik markalar bunun üzerine çalışmalar yapsa da genellikle sağlıksız kimyasal maddeler ile donanmış olmaktadır. Bu yüzden fabrika, seri üretimden ziyade doğal ürünler satan yerlerden alım yapmanızda fayda olacak.

OKUMALISIN!  Güzel Web Sayfası Tasarımı Yapma Teknikleri?

Bıttım Sabunu

Güneydoğu Anadolu Bölgesi’nde yetişen bir bitki türü olan Bıttım, genelde ülkemizin geri kalanında çok bilinmemektedir. Fakat faydalarına baktığımızda “Bu bitki neden bilinmiyor?” diye kendi kendimize soracağız. Kepek ve saç dökülmeleri konusunda sağladıklarını düşününce gerçekten işe yarar bir sabun türü diyebiliriz. Fakat vücudunuzdan ziyade saç bölgenize uygulamanızı tavsiye ediyorum.

Aynısefa (Kalendula) Sabunu

Herhangi bir deri rahatsızlığı ya da bir yaranız var ise, çok dikkatli olmalısınız. Özellikle kimyasal maddelerde donatılmış ürünler size büyük zararlar verecektir. Fakat bunun yerine Aynısefa bir diğer adıyla Kalendula kullanırsanız zarardan çok fayda ile karşılaşabilirsiniz. Cildinizi diri tutmada fayda sağlayan ve yaralarınızın hızla kapanmasında yardımcı Aynısefa listenin 5. sırasında yer alıyor.

Sizlere sunduğum 5 önemli doğal sabun dışında onlarca hatta yüzlerce daha sıralamak mümkün. Fakat ben bunların detayına inmek istemedim. Eğer diğer ürünleri de araştırmak ve satın almak isterseniz www.naturasabun.com adresini ziyaret edebilirsiniz.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 oylama, average: 5,00 out of 5)
Loading...

1 yorum: “En İyi Doğal Sabun Çeşitleri Nelerdir?”

  1. En iyi doğal sabun çeşitleri arasında eşek sütü sabunu olduğunu bilmiyordum teşekkürler bilgilendirme için.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir