En İyi Kedi Mamaları Nelerdir? Kaliteli ve Ucuz Kedi Maması

Doğanın bize bahşettiği ve hayatımızın her anında yanımızda olabilecek kediler, bakımı konusunda dikkat edilmesi gereken evcil hayvanlardır. Sokak kedisi olarak tabir edilen tekirlerin dışında has türleri ile de ön plana çıkan bu hayvanların yiyecek ve diğer bakımlarına özen gösterilmesi gerekir. Beslenmeleri için kullanılan ürünler, onlar için özel üretilmekte ve yaş – durumlarına göre değişiklik gösterebilmektedir. Sizler için en iyi kedi mamalarını tanıtmaya çalışacağım. Tabi bunu yaparken kaliteli ve ucuz olmalarını da göz önünde bulundurarak fiyat / performans ürünleri sunacağım.

En İyi Yavru Kedi Mamaları

Ürünleri tercih ederken can dostunuzun yaşına dikkat edilmesi gerekir. Yavru kediler dişleri tam gelişmediğinden dolayı daha yumuşak mamalar ile beslenmeli. Bunun yanında vitamin vb. değerleri yüksek olan ürünler tercih etmeli. Bu hususta ilk tercihimiz Royal Canin‘dir. Piyasada çok fazla tanınan ve fiyat performans ürünleri arasında gösterilen markanın özellikle yavru kediler için ürettiği paketini kesinlikle tavsiye ediyorum. “Kitten” etiketli 400 gram paketinin fiyatı 30 TL civarındadır. Eğer 10 kiloluk almayı düşünüyorsanız “BabyCat” etiketli paketi 340 TL civarındadır.

Ucuz yavru kedi maması olarak düşündüğümüzde ise Reflex markasını sizlere önerebilirim. petbesinleri.com.tr adresinde 1.5 kilogramlık paketi sadece 31 TL. İnternet üzerinden alabileceğiniz en uygun fiyat diyebilirim. En iyi yavru kedi mamalarından birisi olmasa da alternatif olarak tercih edilir.

OKUMALISIN!  Dalamanda Araç Kiralamak için Rent a Car Firması

En İyi Yetişkin Kedi Mamaları

Yetişkin kedi mamaları hem fiyat konusunda hem de alternatif bakımından yavrulara göre daha fazla alternatife sahiptir. Eğer kaliteli ürün istiyorsanız Hills markasının yetişkin ürünlerine bakabilirsiniz. 5 kilogramlık paketi ortalama 250-300 TL arasında değişmektedir.  Aynı şekilde Royal Canin’in Sensible ürünü de bir alt düzeyde, fiyatı da biraz daha uygun şekilde yer alıyor.

Bütçeniz çok fazla değil ise yine Reflex ve Brekkies markalarını önerebilirim. Ucuz yetişkin kedi maması olarak 1.5 kilogramı ortalama 30-40 lira arasında değişiklik göstermekte.

En İyi Yaşlı Kedi Mamaları

“Matura” etiketi ile piyasada yer alan ve 7 yaşından büyük kedilerin kullanması gereken bu ürünlerde en iyi yaşlı kedi maması bana göre Pro Plan‘dır. Kendisinden daha pahalıya ürünler olsa da performans bakımından ciddi düzeyde tavsiye ediyorum. 1.5 kilogramlık paketi 80 ile 90 TL arasında değişmekte. Biraz daha uyguna kaçmak isterseniz ucuz yaşlı kedi maması olarak Benefit markasını öneririm. Özellikle kilo problemi olanlar için çok fazla tercih edilen bu ürün petshoplarda pek bulunmaz. Bunun yerine online olarak almanız daha mantıklı olacaktır. 1.5 kg için fiyatı 50-60 TL düzeyindedir.

Sizlere yavru, olgun ve yaşlı olarak üç grup şeklinde alınabilecek en iyi mamaları aktarmaya çalıştım. Burada listeleme yaparken kendi tercihlerimi ve fiyatları göz önünde bulundurdum. Eğer daha fazla çeşit ve uygun fiyatlar arıyorsanız petbesinleri.com.tr adresini ziyaret edebilirsiniz. Mamalardan, aksesuarlara; vitaminlerden temizlik ürünlerine kadar binlerce farklı ürüne anında ulaşmanız mümkün.

İçindekiler:

OKUMALISIN!  Noktasal Su Kaçağı Tespiti
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 oylama, average: 3,00 out of 5)
Loading...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir