En İyi SEO Nasıl Yapılmalı – Flo Rida 2.0 Güncellemesi

Arama motoru devi Google, her yıl ortalama 1300 – 1400 civarında güncelleme yayınlamakta ve bunların bazıları ciddi etkiler yarattığı için isimlendirilmektedir. Birkaç hafta önce başlayan algoritma güncellemesine ise Flo Rida 2.0 ismi verildi. Birçok sitenin, kullanıcının ciddi sıralama kaybı yaşadığı, bazılarının ise zirveye yaklaştığı görülüyor. Peki bu güncellemelerden etkilenmemek, kendi yolumuzda gitmek için ne yapmalıyız?

Google Standartlarını İyi Kavrayın!

Yapılan her düzenleme, en iyisine – en doğrusuna ulaşmaya çalışma amacı gütmektedir. Tabi kimi zaman Google Adwords üzerinden daha fazla kazanmak, müşterilerine daha iyi imkanlar yaratmak için de bazı değişiklikler yapılıyor. Fakat genele baktığımızda arama yapan kullanıcının en iyisine ulaşması hedefleniyor. Özellikle Big Data, veri analizi gibi konularda üstün teknolojiler kullanmasından dolayı yapılan her sorgunun, her aramanın sonuçları üzerinden hata aranarak, yeni algoritmalar geliştiriliyor.

Burada dikkat edilmesi gereken en önemli husus Google Standartları. Arama motoru için ortaya koyduğu ve teknik bilgiden ziyade, genel içerikli bilgileri ile firma, bizlere aslında yapılması gerekeni anlatıyor. Örneğin, ziyaretçiyi sitenizde tutmaya çalışmanız. Tabi bunu zorla değil, isteklerine vereceğiniz yanıtla yapabilirsiniz. Peki ziyaretçiyi sitede tutmak nedir ? Örneğin, bir yabancı dizi izlemek için arama yapan kişi, sitenize girdikten sonra diziyi izlemeyi bitirene kadar geçen süre, aslında rakiplerinizde de aynıdır. Fakat bölüm sonunda “Bu oyuncunun daha önce hangi filmde oynadığını biliyor musun?” şeklinde soru sorup konuyla ilgili yazdığınız içeriğe yönlendirme yaparsanız; ortaya ekstra koyarsınız ve ziyaretçiyi sitede tutmaya devam edersiniz.

OKUMALISIN!  Nişan Tepsisi Modelleri ve Nişan Tepsisi Seçimi

Kısacası Arama Motoru Optimizasyonu açısından SEO Nasıl Yapılır ? sorusundan ziyade ziyaretçi nasıl memnun edilir, istediğini tam olarak nasıl bulabilir gibi soruları sormanız ve ona uygun hareket etmeniz aslında bir SEO’dur ve işin püf noktası buradadır. Ben işimizi, yaparken bu soruları kendime soruyor ve her sitenin kitlesine uygun şekilde düşünerek hareket ediyorum.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 oylama, average: 5,00 out of 5)
Loading...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir