En Son Altcoin Haberleri BeinCrypto Türkiye’de Paylaşılıyor

Kripto para yatırımcılarının Bitcoin (BTC)’den sonra merakla takip ettiği altcoinler yüksek oranlarda kazanç sağlayabiliyor. Bu nedenle de özellikle Türkiye’de pek çok altcoin oldukça yüksek ve binlerce de yatırımcıya sahip. Altcoin haberleri de bu nedenle sıklıkla takip ediliyor. Kripto paralara yeni giriş yapanlar için öncelikle altcoinleri tanıtalım ve ardından da en güncel altcoin haberlerini takip edebileceğiniz kaynakları sizlerle paylaşalım.

Altcoin nedir?

Bir altcoin, Bitcoin’e benzer herhangi bir dijital kripto para birimidir. Terimin “Bitcoin’e alternatif” anlamına geldiği söylenir ve Bitcoin olmayan herhangi bir şifreleme para birimini tanımlamak için kullanılır.

Altcoinler, genellikle Bitcoin’in oluşturma kurallarından uzaklaşarak (cryptocurrency ağının temel kuralları) veya sıfırdan yeni bir cryptocurrency geliştirerek oluşturulur. Yeni bir felsefeye ve sektöre yönelik olabilir. Mining yapılabilir veya üreten kişi/şirket tarafından piyasaya sunulabilir.  Çoğu popüler altcoin, Bitcoin ile aynı temel yapı taşlarını kullanır. Bu yaklaşımın uygulanması nispeten kolaydır, çünkü Bitcoin ücretsiz ve açık kaynaklı bir platformdur. Bazı altcoinler, farklı kullanımları ve tedavileri teşvik etmek için para biriminde yerleşik farklı para politikası kurallarına sahiptir.

Bitcoin dışında özellikle ülkemizde en popüler altcoinler arasında Dogecoin, Dash, Litecoin, Ethereum, Tron ve XRP(Ripple) yer alıyor. Türkiye’nin kripto para yatırımları konusunda dünyada ilk sıralarda yer alması da aslında bunun bir göstergesi.

Altcoinler gerek BTC fiyatlarından gerekse kendi platformlarındaki yeni anlaşmalardan, yatırımlardan, etkinliklerden ve kripto para borsalarındaki listelemelerden sonra fiyatlarını büyük ölçüde arttırabiliyor. Bu nedenle altcoin haberlerini takip etmek çok ama çok önemli bir noktada. Türkçe kripto para haber siteleri arasında da yeni ve bağımsız oluşumuyla öne çıkan Beincrypto altcoin haberleri konusunda ön plana çıkıyor. Beincrypto üzerinden altcoinler, BTC, kripto para ve blockchain haberlerini güncel olarak takip edebilirsiniz.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 oylama, average: 5,00 out of 5)
Loading...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir