Onedio.com ‘dan Backlink – Otoriter Backlink Alma Yolları – 20

Türkiye’nin sanal anlamda en büyük projelerinden biri haline gelen ve yayın hayatına başladığından bu yana milyarlarca ziyaretçiye ulaşmış Onedio.com her geçen gün yeni projelerini de yayına sokmaya devam ediyor. Otoriter Backlink Alma Yolları yazı serimin 20.sinde Onedio.com’dan bahsedeceğim. Bu site ile ücretsiz olarak kaliteli bir şekilde backlink almamız mümkün. Devamını Oku

TP-Link.com ‘dan Backlink – Otoriter Backlink Alma Yolları – 21

Wifi ve network teknolojileri bakımından onlarca ürünü ile piyasada yer alan ve tekel firmalardan biri konumunda bulunan TP-Link, şimdi de farklı bir amaç ile karşınızda. Otoriter Backlink Alma Yolları yazı serisinin yeni içeriğinde TP-Link.com ‘a yer verdim. Forum sistemi ile kullanıcıları arasında etkileşimi sağlayan firmanın bu özelliğinden faydalanarak backlink kazanacağız. Devamını Oku

Gravatar.com ‘dan Backlink – Otoriter Backlink Alma Yolları – 13

WordPress sitesi olanlar Gravatar’ı illa ki duymuşlardır. Birkaç sene önce WordPress ile yaptığı anlaşma sonrasında hayatımızda daha fazla yer edinmeye başladı. Otoriter Backlink Alma Yolları yazı serime bu site ile devam etmek istedim. Hem SEO değerleri hem de işlevi bakımından işe yarar bir servis. Gravatar backlink nası alınır, detaylara geçelim. Devamını Oku

Anlatsin.com ‘dan Backlink – Otoriter Backlink Alma Yolları – 19

Geçtiğimiz günlerde keşfettiğim ve konsept bakımından gayet mantıklı bir proje olan Anlatsin.com ‘a Otoriter Backlink Alma Yolları yazı serimin 19.sunda yer verdim. Firmalar ve Üniversiteler gibi platformlar için sorabileceğiniz sorulara yanıt bulan bir sosyal ağ olarak tanımlayabiliriz. Çok hafif de olsa Linkedin tarzı bir oluşum olarak da sayabiliriz. Fakat şu an için backlink alma konusu üzerine değineceğiz. Devamını Oku

Quora.com ‘dan Backlink – Otoriter Backlink Alma Yolları – 18

Otoriter Backlink Alma Yolları yazı serimde birkaç tane yerel sosyal ağ adresini paylaştım. Fakat yine global anlamda faaliyet gösterenlere dönmeye karar verdim. Bu yazımda quora.com adresini aktaracağım. Yıllardır faaliyet gösteren, ilk 5 arasında gösterilmese de en iyi sosyal ağlar arasında kendisine yer verebileceğimiz bu platform Türkiye’de çok işlevsel değil.  Devamını Oku

Bu etiket altında sizlere ücretsiz backlink kaynakları sunmaya çalışacağım. Peki paylaşımlarım temelde hangi sistemler üzerinde olacak? Buradan detaylarını öğrenebilirsiniz.

Ücretsiz Backlink Nedir?

Öncelikle backlink kavramına bir açıklık getirmekte fayda var. Genel anlamda backlink, bir siteden kendi sitenize link, köprü çıkışıdır. Bu kimi zaman bir URL yani link şeklinde olur kimi zaman belirli bir yazıya köprü verilerek olur. Kimi zaman ise bir resim, görsel veya videoya bağlantı verilere yapılabilir. Bu tarz şeylerin ücretsiz olarak elde edilmesine ise ÜCRETSİZ BACKLİNK denir.

Ücretsiz Backlink Çeşitleri Nelerdir?

Bu etiket altında paylaşacağım içerikler genelde aşağıdaki kategoriler etrafında dolaşmaktadır.

Forum Site Tanıtımı

Türkçe veya global olarak hizmet veren forum sitelerinde özellikle “Site Tanıtımları” kategorilerine içerik ekleyerek, ya da sitenize uygun kategorilere içerik ekleyerek; bu yazılardan alacağınız linkler forum site tanıtımı olarak adlandırılmaktadır. Kaynak belirterek veya belirli kelimelere, resimlere link vererek backlink almanız mümkün.

Profil Backlink

Forum sitelerinin kullanıcı profil alanından veya otoriter, kurumsal sitelerin kullanıcı arayüzleri sayesinde link almanız mümkün. Buna genel anlamda “Profil Backlink” diyeceğiz. Sizlere ücretsiz olarak otoriter sitelerden, forumlardan veya devlet sitelerinden nasıl profil backlink alınır, göstermeye çalışacağım. Bazen bir liste hazırlayacağım, bazen ise bu listeyi sizin nasıl hazırlayabileceğinizi aktaracağım.

.edu / .gov Backlink

Google her zaman devlet dairesi sitelerine veya üniversite sitelerine önem verir. Genelde bunlar .edu (üniversite), .gov (resmi daire), k12.tr(okul) siteleri olarak ön plana çıkar. Ben de ücretsiz olarak profil, içerik, wiki gibi şekillerde sitenize bağlantı alacağınız adresleri aktaracağım.

Yorum Backlink

Son yıllarda gelen güncellemeler ile birlikte popülerliğini yitirse de hala binlerce insanın kullandığı yorum backlinkler ile ilgili ciddi kaynaklar oluşturmaya çalışıyorum. Dogushan.com üzerinden .edu / .gov yorum backlink, otoriter sitelerden yorum backlinkler gibi listeler hazırlayarak sitesini üst sıralara taşımak isteyenlere kaynak oluşturmak istiyorum. Burada en çok üstüne durduğum konu ise anında onay. Kimi zaman siteler aktif takip edilmediği için yönetici onayında kalıyor ve yaptığınız emek boşa gidiyor. Fakat anında onay yorum backlink sayesinde hiç beklemeden sitelerden bağlantı alabileceksiniz.

PDF Backlink

Uzun bir zaman önce Google, arama sonuçlarına PDF, PPT, DOC uzantılı belgeleri de almış ve bunları canlı önizleme ile kullanıcılara sunmuştu. Bu vasıta ile pdf gibi dosyalardan kendinize link almanız da mümkün hale geliyor. Dünya çapında faaliyet gösteren ve public olarak yüklediğiniz dosyaları paylaşan site adreslerini listeleyerek onlardan pdf backlink almanızı sağlıyorum.

Sosyal Medya Backlink

Son yılların en güçlü SEO kaynakları kuşkusuz sosyal medyadır. Kitleye ulaşmada, otorite kurmada işinize yarayan bu servislerden ücretsiz backlink almanız mümkün. Hatta sadece birkaç tane almak değil bunu nasıl otomatik, toplu hale getireceğiniz gibi konulara da değinerek maksimum verim oluşturmaya çalışıyorum.

Diğer Kaynaklar

Resim yükleme servisleri, video servisleri gibi daha spesifik alanlarda da çalışmalar yaparak bu kaynakları da liste halinde sizlere sunmayı düşünüyorum. Böylece internetten binlerce backlink kaynağı bularak, SEO konusundaki masrafınızı minimuma düşürebilir, oluşturmayı planladığınız paravan ağlar için ek bütçeye gerek duymayabilirsiniz.