Facebook Beğenileri Gizleme – Nasıl Yapılır?

En büyük sosyal paylaşım ağlarından birisi olan Facebook, gün geçtikçe üye sayısını da sürekli olarak artırmaktadır. Özellikle paylaşımları beğenme üzerine kurulu olan sosyal paylaşım sitesinde, kullanıcılar beğendikleri paylaşımların görünmemesini isteyebilmektedir. Arkadaş ya da diğer kişiler tarafınca yaptıkları eylemlerin ana sayfa üzerinde gözükmemesini isteyen kişilerin sayısı oldukça fazla olduğundan dolayı, facebook beğenileri gizleme yöntemleri son dönemlerde oldukça yararlı bilgilendirmeler arasında yerini almıştır.

Facebook Beğeni Gizleme Ayarı Nasıl Yapılır?

Kısa süre içerisinde yapacağınız atacak olduğunuz adımlar ile beğeni gizleme ayarı işlemlerine kolay şekilde yapabilirsiniz. Facebook’ta beğendiğiniz içerikler için eylemlerinizin gözükmemesi adına bu işlemleri yapmanız yeterli olacaktır:

  • İlk olarak Facebook hesabınıza giriş yapın.
  • Hesabınıza girdikten sonra Profilinize gelin.
  • Profil sayfasında yer alan kapak kısmının altındaki Diğer butonuna tıklayın.
  • Açılan sayfada Beğeniler kısmına gelin ve işareti kaldırarak onay verin.

Facebook Beğeni Gizleme Ayarı Sorunu

Yukarıda bahsetmiş olduğumuz facebook beğeni gizleme ayarındaki Beğeniler seçeneği, bazı kullanıcılarda gözükmeyebilmektedir. Beğeniler seçeneğinin görülebilmesi için Diğer sekmesindeki Kısımları Yönet kısmına gelmeniz ve Beğeniler seçeneğini aktif etmeniz gerekmektedir. Bu işlemin ardından yeniden Diğer kısmından Beğeniler kategorisine gelin. Açılan sayfada kalem görselli olan Yönet butonunu kullanın. Oradan Beğenmelerinin Gizlilik Ayarını Düzenle kısmına giriş yapın. Son olarak çıkan sayfadaki kategorileri, kendi isteğinize göre düzenleyebilir ve sizin dışınızdaki arkadaş ya da diğer kullanıcıların, beğenilerinizi veya hobilerinizi görmelerini gizleyebilirsiniz.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 oylama, average: 5,00 out of 5)
Loading...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir