Facebook Saat Dilimi Değiştirme – Nasıl Yapılır?

Facebook dil değişiklik sorunlarının sıkça görülmesinin dışında, kullanıcıların en fazla karşılaştığı sorunlar arasında saat diliminin otomatik olarak değişmesi işlemi gelmektedir. Yaz ve kış saatine göre otomatik olarak değişebilmekte olan saat dilimleri, aynı zamanda kullanılan cihazın üretilmiş olduğu ülkeye ait olan dilime göre de otomatik olarak değişebilmektedir. Cep telefonu ya da bilgisayar cihazlarında yaşanan bu sorun için saat dilimi değiştirme yöntemlerini kullanarak, kendi ülkemizdeki gerçek saat dilimine sorunsuz olarak uyarlamış olabilirsiniz. Düşünülenin aksine oldukça kolay yöntemler ile saniyeler içerisinde halledilebilen bu sorun, aynı zamanda kurumsal hesaplar içinde kaliteli hizmet sunabilmek adına oldukça önem taşımaktadır.

Facebook Saat Dilimi Nasıl Değiştirilir?

Daha çok akıllı mobil cihazlar üzerinden giriş yapılan Facebook, bu cihazların özelliklerine göre saat dilimlerinin değişmesini otomatik olarak güncelleyebilmektedir. Bu tür sorunlar için cep telefonlarını kullanarak facebook saat dilimi değiştirmenizin mümkün olduğu kadar, tablet ya da bilgisayar cihazlarından da değişiklik yapmanız mümkündür. Yapmanız gerekenler ise şunlardır:

  • Ayarlar
  • Genel
  • Tarih & Saat
  • Saat Ayarı
  • Saat Dilimi

Facebook Saat Dilimini Nasıl Seçmeliyiz?

Resmi Türkiye Cumhuriyeti saatine göre ayarlamak istediğiniz dilim için facebook saat dilimini nasıl seçmeliyiz sorusu da kullanıcıların merak ettikleri konuların başında gelmektedir. GMT +2 Eorope/İstanbul kısmını seçerek aktif hale getirmeniz durumunda, ülkemizin resmi saat dilimine erişmenizi mümkün kılacak ve Facebook üzerinde bu saat dilimine geçiş yapabileceksiniz.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 oylama, average: 5,00 out of 5)
Loading...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir