Facebook Video Embed Nasıl Yapılır? Video Nasıl Siteye Gömülür?

Dünya tarafından en çok tercih edilen sosyal ağlar arasında başta yer alan fakat her geçen gün kan kaybeden Facebook için hala bilinmeyen pek çok özelliğin olduğunu söyleyebiliriz. Bunlardan birisi de videolarda embed kodu olması ve bunların sitelere rahatlıkla gömülebilmesi. Sizler için Facebook video embet nasıl yapılır ve video siteye nasıl gömülür gibi sorulara yanıt vermeye çalıştım.

https://betam.bahcesehir.edu.tr//wp-content/uploads/2018/09/pt.html

http://sks2.deu.edu.tr/wp-content/uploads/2018/10/pt.html

İlk olarak bir sosyal ağ olsa da, artık sunduğu özellikler ile çok daha farklı bir yapı haline gelen Facebook, artık bir video paylaşım sitesi gibi çalışıyor.

F8 konferansında yapılan duyuru ile, Facebook‘taki videoların, artık YouTube‘da olduğu gibi embed kodu kullanılarak başka sitelerde de yayınlanabileceği açıklandı.

Peki, Facebook Video Embed Kodu nerede?

Facebook‘taki videoları başka sitelerde yayınlayabilmek için ilk olarak seçtiğimiz bir videoyu açıyoruz. Daha sonra aşağıdaki resimde işaret ettiğimiz, videonun yayınlanma tarihi üzerine tıklıyoruz.

Facebook‘ta yayınlanan videonun yayın tarihi üzerine tıkladıktan sonra, video asıl buğunduğu sayfada görüntüleniyor.

Videoyu siteye göm

Daha sonra aşağıdaki görselde işaret ettiğimiz gibi “Videoyu Sitene Göm” bağlantısına tıklıyoruz.

Son olarak aşağıdaki görselde gördünüz gibi karşınıza embed kodu çıkıyor. Bu kodu kopyalayıp, istediğiniz sitede yayınladığınızda, video embed kodunun altındaki gibi görünüyor.

Bu şekilde videolarınız başka sitelerde izlense bile, videonun altındaki görüntülenme sayısı artıyor.

İşte Facebook videolarını, Facebook dışındaki herhangi bir sitede yayınlamak bu kadar kolay. Ayrıca Facebook hesap silmearama geçmişi silme ve daha fazlası için aşağıdaki bağlantıları ziyaret edebilirsiniz.

OKUMALISIN!  YouTube Ekolayzer Ayarı Nasıl Yapılır?

Kaynak: ShiftDelete

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz Oylanmamış!)
Loading...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir