FATRANK – Google Sıralama Takip Eklentisi – Chrome

Kullandığım ve tavsiye ettiğim tarayıcı eklentilerinin başında Fatrank gelmektedir. Birkaç konuda bana yardımcı olan bu eklenti sayesinde basit ve hızlı olması gereken işlemlerimi gerçekleştirebiliyorum. Peki Google Chrome eklentisi ne işe yarıyor ?

Fatrank, Fatjoe isimli firma tarafından ücretsiz olarak yayınlanan Google Sıralama takibi eklentisidir. Sitenizin, Google aramalarında kaçıncı sırada olduğunu tespit etmenizde size yardımcı olmaktadır. Ve kullanımı oldukça basittir.

Fatrank Nasıl Yüklenir?

 • BU ADRESİ AÇIN!
 • Ekranda yer alan “Chrome’a Ekle” butonuna tıklayın.
 • “Uzantı Ekle” seçeneğine tıklayın.
 • Sağ üst kısımda bir kutu açılacak ve eklentinin yüklendiği yazacak.

Fatrank Nasıl Kullanılır?

 • Öncelikle site adresinizi açıyorsunuz.
 • Ardından sağ üstte yer alan sarı renkli Fatrank simgesine tıklıyorsunuz.
 • Bir kutucuk açılıyor, kutucuktaki metin alanına arama sonucunu göreceğiniz kelimeyi yazıyorsunuz.
 • Ardından eklenti size belirttiğiniz kelimede kaçıncı sırada olduğunuzu bildiriyor.
OKUMALISIN!  Wappalyzer Eklentisi Nedir? Ne İşe Yarar?

Tüm Arama Sonuçları Yer Alıyor mu?

Dikkat edilmesi gereken hususlardan birisi de belirlenen kelimedeki tüm sonuçları tarayıp taramadığı yönünde. Ücretsiz olması ve direkt tarayıcınız üzerinden işlem yapmasından dolayı Fatrank, arama sonuçlarındaki ilk 100 sıralamayı kontrol etmektedir. Eğer siteniz ilk 100 içinde yer alıyorsa, sıralamasını göstermekte; eğer ilk 100 içinde değilse sitenin arama sonuçlarında ilk on sayfada olmadığını belirtir.

Dil Seçeneği Bulunuyor mu?

Kimi zaman ülke ve dil seçeneklerine göre sonuçları listelemek isteyebilirsiniz. Bu konuda da Fatrank oldukça verimli. Kutunun sağ kısmında bulunan ikincil alanı açarak ülke seçimi yapabilirsiniz. Sonuç listelenirken belirleyeceğiniz ülkenin sonuçları sizlere sunuluyor. Böylece en gerçekçi, lokal sonuçlarınıza ulaşabiliyorsunuz.

 

Yukarıda belirtilenleri göz önünde bulundurduğumuzda Fatrank Google Chrome Eklentisi oldukça verimli. Aşırı bir beklentinizin olmaması gerektiğini söyleyebilirim. Çoklu sorgulama vb. gibi özellikleri bulunmuyor. Ama şuanki durumu ile oldukça iş gören bir eklenti.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (5 oylama, average: 5,00 out of 5)
Loading...

10 yorum: “FATRANK – Google Sıralama Takip Eklentisi – Chrome”

 1. fatrank hakkında detaylı bir fotoğraf görselleriyle anlatabilirseniz daha iyi ben pek birşey anlamadım malesef.

  1. Aslında görsele çok fazla ihtiyaç yok, çünkü oldukça basit. Verdiğim adresten uzantıyı chrome a ekleyin. Ardından sağ üstte sarı bir simge çıkacak. Sitenizi açın, hangi kelimede kaçıncı sırada olduğunu sorgulamak istiyorsanız o sarı simgeye tıklayıp kelimeyi yazın. Sitenizin açık olduğu sekmedeyken o butona tıklamanız gerekiyor.

 2. Google ın böyle bir eklentisi olduğunu bilmiyordum. Fatrank tam istediğim türde bir eklenti. Bilgileriniz için teşekkürler blogger dogushan

 3. Bazı site ve forumlarda takip ediyordum ama çok doğru sonuç alamıyordum. Bir de bu yolu deneyeyim bakalım. Teşekkürler

 4. Denedim güzel bir uygulama ve ücretsiz olması daha da ilginç çünkü böylesi uygulamalar pek ücretsiz olmuyordu. Teşekkürler blogger dogushan

 5. seo hakkında bir çok çalışma yapıyoruz.Bu çalışmaların olumlu yoksa olumsuz bir etkimi yaratmış takip etmemiz gerekiyor.” FATRANK – Google Sıralama Takip Eklentisi ” gerçekten bu konuda web masterlara aşırı yardımcı oluyor.

 6. Bu tip sıralama takip araçları ücretsiz olduğunda, bir yerden sonra sıkıntı çıkıyor ve sağlıklı takip yapamıyor. Benzer bir sorun bunun için de geçerli olabilir mi? Kolay gelsin.

  1. Direkt olarak bilgisayarınız üzerinden sıralama sorguluyorsunuz. Şöyle düşünün: sizin yerinize gizli sekme açıp kelimeyi arayıp, sitenizin ilk 10 sayfada kaçıncı sırada olduğunu buluyor. Fakat art arda çok fazla işlem yaparsanız Google sizi spam kontrolüne sokacağı için Fatrank’te da bir süre hata oluşacaktır.

 7. google sıralama takip eklentileri içerisinde en iyilerinden diyebilirim, yazınızı takip edip yükledim ve kullandım tek kötü tarafı sizinde belirttiğiniz gibi ilk 100 sıralama ile kısıtlı sıralama sonucu vermesi 🙁

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir