Firmanız için Web Tasarımın Önemi

İnternet çağını yaşadığımız bugünlerde hem sosyal anlamda, hem bilgi aktarımı anlamında hem de ticaret anlamında varımızı yoğumuzu sanal dünyaya yansıtmaktayız. Özellikle ticaret hacimlerine baktığımızda internetin bize etkisi çok fazladır. Peki bir firmanız var ve web tasarım yaptırmak konusunda kararsızsanız neye odaklanmalısınız? Bu yazımızda sizlere firmalar için web tasarımın önemi ve kurumsal web tasarım konusunda neye dikkat edilmesi gerektiğinden bahsedeceğim.

Kurumsal Web Tasarım Nedir?

Web tasarım için bir anlatım yapmak günümüzde oldukça gereksiz. Artık telefonu veya bilgisayarı olan birisi web tasarım denildiği zaman az çok bilgiye sahiptir. Peki kurumsal web tasarım tam olarak neyi ifade etmektedir?

Kurumsal web tasarım, bir kurumun veya bir firmanın marka kimliğini ortaya koyan ve birçok firma detayının bulunduğu; hedef kitlenin öğrenmek istediği veya görmek istediği bilgilerin yer aldığı web tasarım şeklidir. Özellikle kurumsal web tasarım yapılırken dikkat edilmesi gerekilen en önemli husus marka kimliğidir.

Bir kurum için web sitesi hazırlanırken site yapanlar öncelikle o markanın hikayesine bakar ve ardından ziyaretçi için gerekli olan detaylara yoğunlaşır. Markanın logosu, sloganı, bulunduğu sektörler, web tasarımdan beklentisi vb. birçok husus kurumsal web tasarım için önemli bir etkendir.

Site yapanlar için ikinci önemli unsur ise web tasarımın markayı yansıtmasıdır. Seçilen renk tonlarının, anlatım tarzlarının, görsellerin dahi özenle belirlenmesi gerekir.

Kurumsal Web Tasarım için Neresi Tercih Edilmeli?

Günümüzde binlerce web tasarım firması ve ajans bulunmakta. Fakat bunların en doğrusunu seçmek gerekirse odaklanılması gerekilen en önemli husus referanslar ve yapılan çalışmalardır. Bu konuda bizim size tavsiyemiz sitekocu.com adresi olmaktadır. Hem onlarca referansı hem de müşterilerine kattığı değerle ön plana çıkan sitekocu.com ile hayallerinizdeki kurumsal web tasarım hizmetine ulaşabilirsiniz.

İlgili site adresine girildiğinde birçok hizmet dalını göreceksiniz. Fakat size tavsiyemiz referanslar bölümü olacaktır. Bizi tanıyın menüsünün içinde yer alan referanslarımız sayfasından firmanın müşterilerinin bazılarına ulaşarak yapılan çalışmalar hakkında fikir sahibi olabilirsiniz.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 oylama, average: 5,00 out of 5)
Loading...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir