Girişimcilerin İzlemesi Gereken 5 Film – 2020

Bir işte başarılı olmak ya da yeni fikirler üreterek iş hayatına atılmak herkesin hayalidir. Bu hayalin gerçek olması biraz cesaret biraz da kişilerin aldıkları eğitimler ve deneyimlerle alakalı oluyor. Girişimci ruha sahip olan ve ileride büyük atılımlar gerçekleştirmek isteyenlerin izlemesi gereken önemli filmler bulunuyor. Bu filmler şu şekilde sıralanabilir.

Umudunu Kaybetme

2006 yapımı olan Umudunu Kaybetme filmi birçok insana ilham veren filmlerden biridir. İşlerinde sorun yaşayan ve aynı zamanda iyi bir baba olmaya çalışan Chris Gardner’in başarı basamaklarını nasıl tırmandığını anlatıyor. Var olma savaşının sonunda açılan kapıların bir adamın ve oğlunun hayatını nasıl değiştirdiğini anlatan kaliteli bir yapımdır.

Stajyer

2015 yılında izleyici ile buluşan Stajyer filmi de iş dünyasına yönelik filmlerden biridir. Başarılı bir şirketin başında olan Jules Ostin, şirketinde yeni bir stajyer programı başlatma kararı alır. Ancak bu programa katılan kişiler genelde yaşını almış kişilerdir. Bu programa ilk başlayan stajyer ise Ben Whittaker olacaktır.

Wall Street

Akademi ödülü olan Wall Street aslında borsa sektörüne yönelik bir filmdir. Para hırsı ile yanıp tutuşan Bud Fox’un yaşam hikâyesinden kesitler sunuyor. Filmi izlerken aynı zamanda Wall Street tarihine dair ufak bilgiler edinirken girişimciliğin dozunun nasıl olması gerektiğine dair de etkileyici bir filmdir.

Moneyball

Moneyball Türkçesi Kazanma Sanatı’dır. Beysbol kulübü başkanı olan bir adamın yoktan bir takım var etmesini anlatıyor. Bunu yaparken de değişimin, yeniliğin ne kadar önemli olduğunu vurgulaması açısından önemli bir filmdir.

OKUMALISIN!  Girişimcilerde Olması Gereken 5 Temel Özellik

Social Network

Sosyal Ağ filmi de girişimcilik ruhu taşıyanlar için ideal filmler arasında bulunuyor. Facebook kuruluş sürecini ve kurucusunun karşılaştığı zorlukları anlatan bir filmdir. Yeni girişimciler için motive eden filmler listesinde yer alıyor.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz Oylanmamış!)
Loading...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir