Girişimcilerin Okuması Gereken 5 Kitap – 2020

Girişimci ruhu taşıyan insanlar açısından eğitim büyük bir önem taşıyor. Okumak, araştırmak ve kendilerinden önce gelen büyük girişimcilerin ne şekilde yol aldıklarını bilmek gerekiyor. Bu bakımdan da bu insanların para, sermaye ve iş planı dışında okuması gereken önemli kitaplar da bulunuyor. Girişimcilik ile ilgili kitaplar yalnızca ilham vermekle kalmıyor aynı zamanda kişilerin daha önceden karşılaştıkları zorlukları nasıl aştıklarını ve başarılarının kolay olmadığını da gösteriyor. Okunması gereken kitaplar şunlardır.

 Sil Baştan – David H. Hansson, Josan Fried

Kitap çok geniş kesimden insan kitlesine hitap edecek şekilde yazılmıştır. Şirket kurmayı düşünmeyenlerden hali hazırda iş dünyasında bulunan kişilere kadar birçok insan iş dünyası hakkında son derece ilginç bilgileri öğrenebilme imkânı ediniyor.

 İknanın Psikolojisi – Robert Cialdini

İş yaşamında ikna kabiliyeti her şeydir. Bu kitap da iş hayatında, pazarlama sektöründe, günlük yaşantılarda, ticaret ortamlarında ikna becerisinin ne kadar önemli olduğunu örneklerle anlatıyor.

 Bazı İnsanlar Neden Daha Başarılı Olur – Malcolm Gladwell

Başarı hikâyelerinin aslında görünenden daha karmaşık olduğunu anlatan Outliers kitabı başarılı olma yolunda izlenen süreçlerden bahsediyor. İnsanların ne şekilde başarılı olduğunu, nasıl bir aileden geldiklerini, şans faktörünü detaylı olarak inceleyen kitap son derece ilgi çeken bilgiler sunuyor.

 Büyüleme – Guy Kawasaki

Kitabın yazarı ahlak kurallarından ödün vermeden karşıdaki kişinin eylemleri üzerinde nasıl etkili olunabileceğini anlatıyor. Bu eylemlerin ne zaman ve neden gerekli olduğunu vurgulayan yazar, çekicilik, güvenilirlik gibi kavramlara da yer veriyor.

OKUMALISIN!  Kadın Girişimcilere Destek Veren Kuruluşlar - 2020

80/20 İlkesi – Richard Koch

Çok etkileyici kitaplardan biri olan 80/20 ilkesi iş yaşamında gerçekleşen sonuçların %80’inin aslında nedenlerin %20’sinden kaynaklandığını vurguluyor. Bu iş yaşamında başarılı kişilerin uyguladığı önemli ilkelerden biridir. Girişimci ve strateji danışmanı olan Richard Koch tarafından yazılan okunması gereken kitaplardandır.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz Oylanmamış!)
Loading...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir