Google Chrome Kullanıcı Menüsünü Kapatma Nasıl Yapılır?

Google Chrome, birden fazla kişinin aynı bilgisayarı kullanabileceğini düşünmüş olsa ki tarayıcısına kullanıcılar sekmesi eklemiş ve her bir kullanıcı tamamen birbirinden bağımsız şekilde tarayıcılardan faydalanabiliyor. Fakat bazıları için bu gereksiz ve olmaması gereken bir eylem haline gelebilir. Bu hususta Google tarafından Chrome tarayıcısına eklenen bir özellik ile kullanıcı menüsünü kapatmak mümkün. Google Chrome kullanıcı menüsü kapatma işlemi nasıl yapılır bir bakalım.

Google, kullanıcılarına en iyi hizmetleri sunmak için sürekli yeni hizmetler ve ürünler duyuruyor ya da halen hizmet verdiği ürünleri için pek çok yeni özellik duyuruyor.

Google‘ın masaüstü tarayıcısına getiridği son yenilik olan kullanıcı menüsü ise, Chrome kullanıcıları için yeni bir web tarayıcı deneyimi özelliğini taşıyor.

Misafir moduna ya da gizli moda ulaşmayı sağlayan yeni menü ilk başta çok işlevsel görünse de, aslında Chrome‘da olan özellikleri farklı bir menüde sizlere gösteriyor.

Misafir modu dışında başka bir yeniliği olmayan yeni menüdeki gizli sekme özelliği ise, zaten Ctrl+Shift+N ya da seçenekler menüsü aracılığı ile kullanılabiliyor.

Peki, Google‘ın sunduğu bu yeni özelliği nasıl kapatacağız? İşte kullanıcı menüsünü kapatmanın yolu.

Kullanıcı menüsünü kapatmak için ilk olarak adres çubuğuna chrome://flags yazmanız ve bağlantıya gitmeniz gerekiyor.

Ancak o bağlantıdaki diğer hiçbir özelliği karıştırmamanız yararınıza olacaktır. Zira bazı ayarlardaki değişiklikler, verilerinizin kaybolmasına ve tarayıcınızı artık kullanmamanıza neden olabilir.

OKUMALISIN!  Facebook Access Token Oluşturma - Nasıl Yapılır?

Chrome://flags bağlantısına gittikten sonra, Ctrl+F ile arama çubuğunu açmanız ve “Yeni profil yönetimi sistemini etkinleştir” şeklinde arama yapmanız gerekiyor.

Daha sonra “Yeni profil yönetimi sistemini etkinleştir” bölümünü bulduktan sonra, açılır menüye tıklayıp “Devre Dışı” seçeneğini seçmeniz gerekiyor.

Son olarak yaptığınız ayarın etkinleşmesi için Chrome‘un tüm sekmelerini kapatmanız ve tarayıcıyı yeniden başlatmanız gerekli.

Anlattığımız tüm işlemleri uyguladıktan sonra, artık kullanıcı menüsü kapanmış olacaktır.

Kaynak: ShiftDelete

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 oylama, average: 5,00 out of 5)
Loading...

1 yorum: “Google Chrome Kullanıcı Menüsünü Kapatma Nasıl Yapılır?”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir