Google Play Store Harici Uygulamalar Nasıl Yüklenir?

Google Play Store’da bulunan uygulamalar direkt olarak ilgili şirket çalışanları tarafından onaylanan ve markette yayınlanma izni alan uygulamalardır. Fakat kimi zaman politikalar kaynaklı, çalışma mantığı kaynaklı veya 25 dolarlık geliştirici hesabı alınmasın diye uygulamalar markette yer almaz. Bu hususta google play store harici uygulamalar nasıl yüklenir? sorusuna bir cevap vermek gerekir. Aşağıda sizlere markette olmayan .apk uzantılı uygulama dosyalarının telefona nasıl kurulacağı ile ilgili bir yazı paylaştım. Okuyarak işlem yapabilirsiniz.

Android işletim sisteminin uygulama kurulum dosyalar (paketleri)ı .apk uzantısına sahip oluyorlar. Nasıl Windows tabanlı bilgisayarlarda .exe uzantısı, MAC tabanlı bilgisayarlarda DMG dosyası varsa, Android işletim sisteminde de .apk uzantılı dosyaları cihazlarımıza kurabiliyoruz.

Oyunları ve programları sadece marketten mi indireceğiz?

Google, yazılım marketi olan Play Store’un dışından uygulama yüklemeyi engellemek için, kaynağı bilinmeyen uygulamaların kurulumunu engelliyor. Böylece korsan yazılımın önüne geçmek için, basit de olsa bir set çekiyor.

Android tabanlı cihazlardaki bu engeli kaldırmak son derece basit. Ayarlardan, bilinmeyen kaynakları yükle kısmına gelip, bu alanı işaretliyoruz. Böylece .apk dosyaları yüklenebilir hale geliyor.

İnternet üzerinden bulabileceğiniz binlerce .apk dosyasından herhangi bir tanesini böylelikle cihazın içerisine atıp, yükleme yapabilirsiniz.

Her uygulama markette yok!

Bu işlemi sadece kırılmış uygulamaları ücretsiz bir şekilde yükleme olarak düşünmeyin. Google Play Store’da bulunmayan ve geliştiriciler tarafından hazırlanmış pek çok uygulamayı cihazınıza böylece kurabileceksiniz.

OKUMALISIN!  Twitter Kullanıcısını RSS ile Takip Etme - Nasıl Yapılır?

Yükleme dosyalarını nasıl göreceksiniz?

Her Android tabanlı cihazda, bir dosya gezgini bulunmuyor. Bu yüzden kullandığınız cihaza, bir adet dosya gezgini indirip, cihazınıza attığınız yükleme dosyasını bulup, .apk uzantılı dosyayı cihaza yükleyebilirsiniz.

Kaynak: ShiftDelete

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz Oylanmamış!)
Loading...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir