Google Play’de Çocuk Güvenliği Nasıl Yapılır?

Mobil cihazların küçük yaştaki çocuklar tarafından dahi kullanıldığı günümüzde güvenlik birkaç kat daha önemli hale geliyor. Bu hususta Google Play, birçok ayar ortaya koyarak küçük yaştaki bireylerin olumsuzluklardan uzak durmasını sağlamaktadır. Fakat bunları kendiniz yerine getirmeli ve gerekli düzenlemeleri yapmalısınız. Bu yazımda sizlere Google Play’de Çocuk Güvenliği nasıl yapılır? sorusuna cevap vereceğim.

Android yüz binlerce uygulamaya sahip ve bu uygulamaların büyük çoğunluğu doğal olarak uygulama mağazası Google Play’de yer alıyor. Google ise çocuklar için uygun olmayan uygulamaları engelleyebilmeniz için Google Play‘e “İçerik Filtreleme” özelliğini getirmiş.

İçerik Filtrelemesini Etkinleştirme

Google Play’de yetişkinler için ya da sakıncalı içeriğe sahip uygulamaların gösterilmesini engellemek için ilk olarak Google Play uygulamasını açıyoruz.

Daha sonra cihazımızın ekranının en solundan sağa kaydırarak ya da Google Play logosunun solundaki üç çizgi simgesine tıklayarak seçenekleri açıyoruz.

Açılan yan sekmeden “Ayarlar” seçeneğine tıklayıp, Google Play ayarlarına ulaşıyoruz.

Daha sonra “Ayarlar” sayfasındaki “İçerik Filtrelemesi” seçeneğine tıklıyoruz ve cihazı kullanacak çocuğun yaşına göre olgunluk derecesini ayarlıyoruz.

Farklı Yaş Grupları için Olgunluk Derecesi Önerileri

10-13 yaş: Yüksek Olgunluk Gerektiriyor

13-15 yaş: Orta Derecede olgunluk gerektiriyor

15-18 yaş: Düşük olgunluk yeterli

18+ yaş: Herkes veya Tüm uygulamaları göster

Satın almaları şifreleme bilgisi için sayfa değiştiriniz…

Kaynak: Shiftdelete.net

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz Oylanmamış!)
Loading...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir