Gravatar.com ‘dan Backlink – Otoriter Backlink Alma Yolları – 13

WordPress sitesi olanlar Gravatar’ı illa ki duymuşlardır. Birkaç sene önce WordPress ile yaptığı anlaşma sonrasında hayatımızda daha fazla yer edinmeye başladı. Otoriter Backlink Alma Yolları yazı serime bu site ile devam etmek istedim. Hem SEO değerleri hem de işlevi bakımından işe yarar bir servis. Gravatar backlink nası alınır, detaylara geçelim.

Gravatar.com Nedir?

Dünya çapında kullanılan bu servis genel olarak bir aracı konumunda. Bir örnek ile sistemi daha rahat anlatabiliriz. Birçok forum veya özel scriptte üyeliğiniz bulunuyor fakat bunların profil fotoğraflarını vs. sürekli olarak değiştirmek isteyebilirsiniz. Her bir değişiklik için tek tek sitelere girip düzenleme ise büyük bir zaman kaybı yaratacaktır. Gravatar ise sizi bu dertten kurtarıyor. Gravatar mail adresiniz ile kayıt olduğunuz ve entegre edilmiş siteler direkt olarak bu servisten avatarınızı alıyor. Kısacası Gravatar’da avatarınız değişirse otomatik olarak diğer yerlerde de değişiyor.

Sitenin SEO özellikleri de gayet iyi durumda. 6K civarında Alexa değeri olan sitenin Alexa’daki backlink sayısı da 60.000 civarında. 75bin dolaylarında da Google indexi bulunuyor.

Gravatar.com Nasıl Kayıt Olunur?

İlk olarak http://tr.gravatar.com/ adresine girelim ve orada bulunan “Create Your Own Gravatar” linkine basalım. Kayıt formu karşınıza gelecek, oradaki formu doğru bir şekilde doldurun. Mailinize doğrulama postası gelecek. Oradan onaylamayı yaparak hesabınızı aktifleştirin. Sisteme giriş yapabilirsiniz.

OKUMALISIN!  Ribony.com ‘dan Backlink – Otoriter Backlink Alma Yolları – 14

Gravatar.com Backlink Alma

Sisteme giriş yaptıktan sonra “My Profile” linkine tıklayarak profil sayfanızı açın. Açılan sayfanın sağ kısmında “Websites” linkini göreceksiniz. İlk olarak ona ardından da “Add Sites” butonuna tıklayın ve site URL’nizi ekleyin. Anahtar kelimeye link verebilme imkanınızın olmasından dolayı işinize yarayacaktır. Profil sayfanızı toplu ping sevislerinde pingleyerek veya sosyal medyada paylaşarak daha fazla verim sağlayabilirsiniz.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 oylama, average: 5,00 out of 5)
Loading...

1 yorum: “Gravatar.com ‘dan Backlink – Otoriter Backlink Alma Yolları – 13”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir