HABERTURK Güncel Kanal Frekansı (2020 Turksat Uydu Frekansı)

HABERTURK Güncel Kanal Frekansı (2020 Turksat Uydu Frekansı)

HABERTURK güncel kanal frekansı hakkında bilgi sahibi olmak istiyorsanız bu konu işinizi görecektir. Televizyonlarınızda HABERTURK ‘yi görmek için bu yazıda yer alan frekans ayarlarını yapın. Sizlere HABERTURK frekansı konusunda yardımcı olacağım.

Televizyonunuzun kanal arama alanına gelin. Ardından aşağıdaki veriler ışığında arama yapın. Frekans değeri olarak 11053 yazın. HABERTURK uydu frekansı 11053 ‘dir. Polarizasyon için ise H – Yatay seçili olmalıdır. Kapsama ayarı görüyorsanız bu ayarı da Batı olarak belirleyin. Bazı cihazlarda SR değeri istemekte. Bu ise 8000 ‘dür. Ayarlarda bir diğer girilmesi gereken FEC değeri 3/4 olmaktadır. Türksat ‘ın hangi uydusundan yayın yaptığı konusunda ise T3A bilgisini vermekteyim.

Çok nadir de olsa bazı cihazlar sizden V-PID ve A-PID değeri ister. HABERTURK frekansı için V-PID: 2125 ve A-PID: 2225 ‘dür. Bu şekilde HABERTURK güncel frekansı için değerleri girmiş olacaksınız.

Televizyonda HABERTURK Yok!

Yukarıda belirtilen teknik bilgileri aşağıda liste halinde sizlere aktardım. Bu değerler ile HABERTURK televizyonda yok ise, rahatlıkla ekleme yapabilirsiniz.

Frekans: 11053

Polarizasyon: H – Yatay

Kapsama: Batı

SR: 8000

FEC: 3/4

V-PID: 2125

A-PID: 2225

Uydu: T3A

Yukarıda HABERTURK uydu frekansı, HABERTURK 2020 frekansı gibi konularda sizlere bilgi verdim. Kafanızda soru işareti var ise yorum bölümünden ulaşabilirsiniz.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz Oylanmamış!)
Loading...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir