Harika Manzarası Olan En İyi İstanbul Restaurantları

İstanbul’da istediğiniz konsepte, istediğiniz özelliklere sahip onlarca restaurant bulabilirsiniz. Fakat amacınız en iyisine ulaşmaksa, bu konuda tavsiyeler sizin için önemli olacaktır. Sizlere araştırdığım ve daha önce gittiğim bazı restaurantlar üzerinden harika manzarası olanları listelemeye çalıştım.

Villa Bosphorus – Beylerbeyi

Beylerbeyi’nde özellikle boğaz manzarası olan restoranlar gerçekten gözünüz kapalı gidilebilecek yerler. Fakat hem menüsü, hem hizmeti hem de en iyi manzara bakımından düşünürsek Villa Bosphorus’u size önerebilirim. Her iki köprüyü de görebilecek bir lokasyonda bulunan Villa Bosphorus, sevgilinizle veya eşinizle rahatlıkla gidebileceğiniz elit bir mekandır.

Kız Kulesi Restaurant – Salacak

İstanbul en iyi restaurantlar listesi oluşturduğumuzda dahi listeye koyabileceğimiz Kız Kulesi’nin en önemli özelliği ise kuşkusuz manzarası. Tarihi bir güzellik olan Kız Kulesi’nde bulunan restaurant özel günlerin vazgeçilmezi. Tekne ile erişimi ile daha yolun başında keyif almaya başlıyorsunuz diyebiliriz.

Leb-i Derya Kumbaracı – Şişhane

İstanbul’u biraz daha yukarıdan seyretmek ve bu sırada lezzetli bir yemek ister misiniz? O zaman size Leb-i Derya Kumbaracı’yı önerebilirim. Şişhane’de bulunan bu mekanda ayrıca canlı – standart müzik zamanlarında keyfinizi daha da arttırmanız mümkün. Tabi sadece yemek için değil, sakin ve güzel bir zaman geçirmek için de tercih edebilirsiniz. Özellikle manzarası sizi büyüleyecektir.

Lacivert Restaurant – Anadoluhisarı

Şehrin hızından biraz olsa uzaklaşmak isteyenlerin ilk tercihi haline gelen Lacivert Restaurant, yıllardan beri çevresindeki diğer mekanlara göre bir adım önde. Anadoluhisarı’nda olmasından dolayı daha temiz bir hava ve deniz kokusu ile birlikte yemeğinizi ekstra bir tatla yiyeceksiniz. Özellikle menü çeşitliliği ve hizmeti konusunda da bizden tam not almaktadır.

Zuma – Ortaköy

İstanbul restaurantları arasında çok özel bir yeri olan Zuma, Ortaköy’ün tüm güzelliklerini size seriyor. Denize sıfır lokasyonu ile hem Ortaköy’ün sembolünü görebileceğiniz hem boğazı izleyebileceğiniz hem de akşam saatlerinde Boğaziçi Köprüsü’nün ışıltısına bakabileceğiniz bir yer.

Ali Ocakbaşı – Karaköy

Ali Ocakbaşı’na özel bir yer ayırmak istiyorum. Bu mekanda yiyeceğiniz yemeğin tadını birkaç hafta damağınızda hissedebilirsiniz. Belki de bana öyle geldi ama ciddi anlamda kaliteli yemeklere sahip. Menüdeki yemeği daha önce defalarca farklı yerlerde yedim fakat aynı hissi alamadım diyebilirim. Manzara bakımından da Karaköy’e sıfır konumda olmasından dolayı da hem deniz hem de köprü manzarasına sahip.

A’jia Restaurant – Kanlıca

Son olarak A’jia Restaurant’ı listeye koyabilirim. Lüks bir yer olmasından dolayı maddi açıdan üst seviyede sayabiliriz. Fakat özel bir günse ve biraz da olsa cebinizi zorlamayı düşünüyorsanız gözünüz kapalı tercih edebilirsiniz.

Sizlere elimden geldiğince tavsiye edebileceğim, harika manzarası olan 7 adet restorandan bahsettim. Fakat siz direkt olarak en iyi restaurantları görmek isterseniz https://realdealmeal.net/ adresini sizlere tavsiye edebilirim. İçerikleri ve imkanları bakımından sık sık tercih ettiğim, incelediğim bir adres ve tam da bu konu üzerine kurulmuş durumda.

 

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 oylama, average: 5,00 out of 5)
Loading...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir