Havalı silah severler kampseti’nde buluşuyor

Havalı silah tarihine inmek gerekirse 1600 yıllara kadar gitmemiz gerekecek. O tarihlerde havalı silahlar ile domuz, geyik, kuş gibi hayvanların avlanması için kullanılıyormuş. 1800’lerden sonra sportif amaçlarla daha profesyonel bir şekilde kullanılmaya başlanmıştır. Havalı silahlar bir hobi aracı haline dönüşmeye başlamış ve günümüze kadar gelmiştir. 1984’ ten sonra ise olimpiyatlarda havalı silah müsabakaları da düzenlenmeye başlamıştır. Böylece havalı silahlar artık bir olimpiyat oyunu haline dönüşmüş oldu. Hava gazı yardımı ile atış yapması sayesinde çok basit çalışma sistemi vardır. Asıl herkesin dikkatini çeken nokta ise birebir gerçek silahların replika hallerinin yapılmış olmasıdır. İnsanlar gerçek silahları temin etmek çok zor olduğu için havalı silahlar ile bu hobi ihtiyaçlarını sağlamış oluyorlar.

Havalı Silah Modelleri

Havalı silah modelleri içinde hiç kuşkusuz herkesin ilgisini çeken modellerde glock olan modeller ön plana çıktığı görülmektedir. Glock havalı tabanca modelleri polislerin de kullandığı modelin replikasıdır. Birebir benzerliği ve görüntüsü ile herkesin ilgisini çekmiştir. Glock firması tarafından üretimi yapılmış olan bir havalı silah modelidir. Bir diğer model ise Smith wesson modelidir. Bu model aynı zamanda 6 patlar olarak da geçmektedir. Toplu havalı tabanca modeli olarak da adlandırabileceğimiz gibi birçok ismi vardır. Bu havalı tabanca da gerçeğinin birebir aynısı olarak yapılmış ve klasik sevenler için güzel bir havalı silah modelidir. Bir diğer en çok sevilen modellerden bir tanesi ise sig sauer modelidir. Bu model de glock modeline benzemiş olsa da onda şekil olarak farklıdır. Havalı silahtaki en bilinen modeli ise Sig Sauer sp2022 modelidir. Fiyat ve performansı açısından çokça tercih edilen bir modeldir.

OKUMALISIN!  Star Wars Filmleri Hangi Sırayla İzlenmelidir?

 

Havalı Tüfek Modelleri

Havalı tüfek modelleri ise daha çok çalışma sistemlerine göre aralarında farklılıklar vardır. Havalı tüfekleri 3 farklı gruba ayırabiliriz. Bunlar kırmalı havalı tüfekler, pcp havalı tüfekler ve kurmalı havalı tüfekler olarak. Bunlar içinde en çok tercih edileni ise kırmalı olan modellerdir. Fiyat olarak diğerlerine göre daha uygundur ve kullanımı basittir. Pcp havalı tüfekler ise biraz daha orta düzey ve profesyonel kullanıcılar tercih etmektedir. Bu tüfekler tüp ile çalışmaktadır ve etkileri diğer modellere göre daha yüksektir. Malzeme kalitesi olarak da diğerlerinden çok daha kalitelidir. Kurmalı modeller ise bunların içinde belki de en az tercih edilen modeldir. Yandan kurmalı sistemi ile çekerek hava gazını içinde biriktirir ve bu hava yardımı ile atış yapmanızı sağlar. Genel olarak havalı tüfeklere ilginiz varsa hiç havalı tüfek kullanmayanlar ilk önce kırmalı modeller ile başlayabilir. Biraz tüfeklere yatkınlığı olanlar diğer pcp havalı tüfek modellerinden başlayarak daha keyif alabilirler.

 

Havalı Silahların Tek Doğru Adresi Kampseti

Kampseti firması 25 yılı aşkındır avcılık sektöründe hizmet vermeye devam etmektedir. Bu tecrübe siz müşterilere havalı silahlar hakkında en doğru bilgileri vererek en iyi havalı tabanca ve havalı tüfek sahip olmanızda yardımcı oluyor. Havalı silah fiyatları konusunda da her zaman en uygun fiyatları sunmaya çalışmaktadır.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz Oylanmamış!)
Loading...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir