Hayatımıza Giren Enstrüman: Kalimba

Hiç herhangi bir arkadaşınız sevdiğiniz bir melodiyi dinlettiğinde “Bu hangi enstrüman?” diye sordunuz mu? Sorduysanız büyük ihtimal ile kalimba ile tanışıklığınız var, eğer sormadıysanız da dünyayı kasıp kavuran bu küçük alet henüz arkadaş çevrenize denk gelmemiş. Kökeni Güney Afrika olan ve hızla yayılmaya başlayan kalimba çıkardığı eşsiz ve rahatlatan sesi ile duyanı büyülemeye devam ediyor.

Genelde sağlam bir tahtadan yapılan bu çalgı, çok küçük bir çalgı. Ana kısmı olan tahta, aynı gitarda olduğu gibi sesi artırabilmek adına bir oyuğa sahip. Sesler ise bu tahta yapıya takılmış demir çubuklardan çıkıyor. Farklı kalimbalar farklı sayıda demir çubuklara sahip olabiliyor. Fakat bizim kalimba satın al işleminiz için önereceğimiz site tabii ki kalimbadukkani.com sitesinden başkası değil. Eğer güvenilir ve kaliteli malzemelerin kullanıldığı ürünleri satan kalimba satış sitesi arıyorsanız kalimbadukkani.com tercihi sizi asla yanıltmayacaktır. Çünkü kalimbadükkanı alanında oldukça kaliteli hizmetler vermekte ve müşterileri tarafından her zaman olumlu yorumlar almaktadır.

Kalimba Nasıl Öğrenilir?

Çalgının kullanımı zor olmamakla beraber her çalgı aletinde olduğu gibi biraz emek istiyor. Bu noktada şansınız ise kalimbanın çok küçük olması. O kadar küçük ki her yere çantanızda rahatlıkla götürebilir ve hemen her yerde pratiğinizi yapabilirsiniz. Dingin ve ahenkli sesi etrafınızdakileri de büyüleyecek ve ilgiyi üzerinizde toplayacaktır. Fakat bunun için doğru çalmanız gerektiğini belirtelim.

Rastgele basılarak bir şeyler çıkarılması hayli zor. Çünkü çalım tekniği biraz farklı ve notaların, yani hangi demirlere hangi sırayla basılacağı önemli. Bunun için çalgınızdaki demirlerin hangi notaları, hangi noktaları temsil ettiğini bilmek önemli. Aksi takdirde internette bulunan melodi notalarını okumanız imkansız. Bunu kolaylaştırmak için demir çubukların üzerine kalemle numaralandırma yapmak şu an için en yaygın yöntem gibi görünüyor.

Ben de bu yeni çılgınlığı denemek, bu minik ve şirin aleti çalmak istiyorum diyorsanız kalimbadükkanı sizin için en doğru tercih olacaktır. Kalimba satın al diyerek alışverişini gerçekleştirmiş kişilerin mutlu yorumlar bıraktığı bu kalimba satış sitesi ziyaret etmeniz için sizi bekliyor.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 oylama, average: 5,00 out of 5)
Loading...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir