.htaccess SSL – Https Yönlendirmesi Yapma

Paylaşımlı hosting hizmetiniz veya sunucunuz üzerinden SSL hizmeti aldıysanız SSL yönlendirmesine ihtiyaç duyabilirsiniz. Eğer bu yönlendirmeleri yapmazsanız genelde hem http hem de https ile giriş sağlanabilir. Bu da hem Google hem de kullanıcı açısından bir sorun yaratacaktır. Eğer .htaccess dosyanız bulunmuyorsa, not defteri veya NotePad++ üzerinden .htaccess isimli bir dosya oluşturun. Bu dosyanın içine ise aşağıda yer alan kodu yapıştırıp kaydedin. Ardından da sunucunuzun ana dizinine .htaccess dosyasını yükleyin.

Bu işlemi yapmanız dahilinde http://www.alanadi.com şeklinde sitenize girilmeye çalışılsa da direkt olarak https’ye yönlendirme yapılır ve kullanıcı SSL sertifikası üzerinden siteye erişim sağlar.

Özellikle özel bir script kullanıyor ve SSL ayarı bulunmuyorsa ya da düz HTML bir siteniz var ise bu kod işinize yarayacaktır.

Eğer bu kodu kullanmanıza rağmen sorununuz devam ediyorsa, lütfen yorum kısmına hatanızı anlatın. Yardımcı olmak isterim.
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (4 oylama, average: 5,00 out of 5)
Loading...

2 yorum: “.htaccess SSL – Https Yönlendirmesi Yapma”

  1. SSL’imi almama rağmen düz html siteme bir türlü entegre edememiştim. Bu kod işe yaradı, sağolun.

  2. Blogger sağolsun ssl konusunda kullanıcılarına büyük kolaylık sağladı. Umarım blogger kullanışlığı hakkında da bu denli güzel adımlar atar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir