İcra Avukatı

Alanında uzman icra avukatı arayışınızda sizlere en iyi şekilde çözümler sunacak olan başarılı avukatları hukuk büromuzdan tahsis edebilirsiniz. İcra avukatının başarılı bir şekilde müvekkillerinin haklarını savunması için sahip olması gereken bazı meziyetler söz konusudur. Doğal olarak bunların arasında en temel noktada bulunanı ise İcra Hukuku konusunda uzmanlık seviyesine gelmiş olmasıdır. İcra Hukuku’nda uzman olmayan bir avukatın hem müvekkillerinin ihtiyaç ve taleplerini net olarak karşılayamadığı hem de onlara yeni bir bakış açısı kazandıracak meziyetlere sahip olmadığı kabul edilmesi gereken bir gerçektir. Bu sebeple icra avukatı öncelikle İcra ve Borçlar Hukuku kapsamında derinlemesine bilgilere hakim olması gerekmektedir.

Bunun akabinde günümüzde yaşamın hemen hemen her alanında olduğu gibi İcra ve Borçlar Hukuku konusunda da pek çok gelişme yaşanmaktadır. Bu gelişmelerin ve günden güne değişen dinamiklerin ışığında yeni kanun ve hükümlerin de gündeme gelmesi söz konusu olmaktadır. Dolayısıyla bir icra hukuk bürosu avukatı, İcra ve Borçlar Hukuku kapsamında yaşanan gelişmeleri, kanun değişikliklerini, Yargıtay gibi yüksek yargı organları tarafından verilen emsal niteliğinde kararları yakından takip etmek durumundadır. Aksi halde güncelliğini yitirmiş kanunların nezdinde yola çıkan icra avukatları, hem kendilerini içinden çıkılması çok güç bir durumun içine sokarlar hem de müvekkillerine haklarını savunmak konusunda yarardan çok zarara neden olurlar. Bu sebeple icra avukatlarının, uzman oldukları alanla ilgili olarak önemli derecedeki tüm gelişmeleri yakından takip etmeleri, yürürlüğe konulan kanun değişikliklerini ve benzer emsal niteliğindeki kararları haberdar olacak şekilde bilmeleri gerekmektedir.

İstanbul’da Görev Yapan Uzman İcra Avukatı

Yukarıda bahsettiğimiz bilgiler ışığında vatandaşlarımızın sık sık yaşadığı icra hukuku kapsamındaki olaylarda karşılaştıkları davalarda hukuki destek almaları, söz konusu olaylarda hak kayıpları yaşanmaması adına önem teşkil etmektedir. Bu sebeple, her ne şekilde olursa solsun hakkında icra takibi başlatılan vatandaşlarımız, başarılı icra hukuku avukatlarından danışmanlık hizmeti almaları gerekmektedir. Bunun yanında büyük şirketlerin de sıklıkla karşılaştığı hukuki ihtilaf konuları arasında yer alan icra takibi ve benzer hukuki işlemler avukat vekaleti altında kolaylıkla çözüme kavuşturulmaktadır. Bu noktada icra avukatı danışma ve vekalet işlemleri, söz konusu içinden çıkılmaz gibi görülen icra takibi davalarında başarılı sonuçlar elde edilmesinde temel rol üstlenmektedir.

Her ne kadar yasalarımızın vatandaşlara tanıdığı haklara göre icra avukatına vekalet vermek zorunlu tutulmasa da özellikle ticari konularda meydana gelen bu tür hukuki anlaşmazlıklarda icra avukatlarının üstlendiği görev büyüktür. İçinde bulunulan durumda alacak verecek davalarının müvekkiller açısından en başarılı ve istenen seviyede sonuçlanması için uğraş veren icra avukatları, kanunlara ne kadar hakim olurlarsa, müvekkillerinin çözüme kavuşmasını da bir o kadar rahat şekilde sağlamaktalar. Ancak yazımızın başında bahsettiğimiz gibi İcra ve Borçlar Hukuku kapsamında yeterli bilgi düzeyine kavuşmamış ve uzman olmamış olan icra avukatları ne yazık ki müvekkillerinin haklarını iyi savunamamaları sebebiyle davaların olumsuz sonuçlanmasına engel olamamaktalar. Bununla birlikte hak kayıplarının da yaşanması ne yazık ki mümkün olmaktadır.

Hukuk büromuzda görevli olan icra avukatı İstanbul Barosu’na bağlı olarak sizlere en iyi şekilde hizmet ve çözümler sunmak adına çalışmalarına devam etmektedir. Nitekim alacaklı veya borçlu durumunda olmanız fark etmeksizin hak kayıpları yaşamamanız için icra avukatının profesyonel desteğine ihtiyaç duyabilirsiniz. Bu noktada alanında uzman icra avukatlarımızın desteklerinden faydalanarak hakkınızda başlatılan icra takibini sonlandırabilir ya da alacaklı bir durumdaysanız da alacaklarınızı tahsil etme konusunda istediğiniz sonuçlara ulaşabilirsiniz.

İcra Avukatı Danışma

İcra avukatı ücreti büromuzdaki uzman avukatlarımızın yoğunluk durumuna ve söz konusu davanın kapsamına göre değişiklik göstermektedir. Nitekim icra hukukunda ülkenin veya küresel çapta dünyanın en büyük şirketleri de hukuki ihtilaflar yaşayarak icralık olmaktadır. Bu sebeple küçük bir alacak verecek davasının yanında bu tür büyük icra davalarında vekalet ücreti doğal olarak aynı seviyeden verilmemektedir. Öte yandan icra avukatı danışma ücreti de içinde bulunduğunuz dava konusu ile yakından ilgilidir. Dolayısıyla hukuk büromuzdan uzman icra avukatı tahsis etmek niyetindeyseniz öncelikle büromuz ile iletişime geçmenizi öneririz. Büromuzun tüm iletişim bilgileri resmi internet sitemiz üzerinden görüntülenebilmektedir. Bunun yanında büromuzda görev yapan icra avukatı desteğini, İstanbul Barosu’nun resmi internet sitesi üzerinden de avukatlarımızı görüntüleyerek sağlayabilirsiniz.

https://ferhatkule.av.tr/icra-avukati-istanbul/

 

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz Oylanmamış!)
Loading...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir