Instagram Ad Etiketi Nedir? – Nasıl Yapılır?

Gün geçtikte yeni özellikleri kullanıcıların beğenisine sunmakta olan Instagram, son zamanlarda sunduğu ad etiketi ile adından daha fazla söz ettirmeyi planlıyor. Milyonlarca kişinin düzenli olarak kullanmış olduğu ve her geçen gün daha da fazla kişinin kullanmaya başladığı sosyal medya platformu için merak edilen etiket, en basit tanımı ile kod okutma uygulamasıdır. Diğer bir deyişle Instagram’daki arkadaş ya da akrabalarını takip etmek isteyen kullanıcıların, uzun uğraşlar sonucunda arama yapmadan, tek bir kod taratması ile takip edebilmesini sağlayan etiket, telefon kamerası ile kullanılmaktadır. Farklı bankaların ATM’lerinde ya da internet siteleri üzerinde okutulan kare kod uygulaması gibi kullanılan etiket, saniyeler içerisinde takip etme ayrıcalığını sunmaktadır.

Instagram İsim Etiketi Nasıl Kullanılır?

Telefon cihazlarınız üzerinden aktif hale getirerek, kullanabilecek olduğunuz instagram isim etiketi uygulaması için şu adımları izlemeniz gerekmektedir:

  • İlk olarak Instagram hesabınıza mobil cihazınız ile giriş yapın.
  • Daha sonra sağ üst köşede yer alan Üç Çizgi butonuna gelin.
  • Oradan Ad Etiketi kısmına giriş yapın.

Yaptığınız işlemlerin ardından Instagram Ad Etiketi kısmı otomatik olarak açılacaktır. İlgili bölümün altından Ad Etiketi Tara kısmından diğer hesapları kolayca taratarak, takip etme işlemlerini otomatik olarak yapabilirsiniz.

İsim Etiketi Avantajları Nelerdir?

Daha fazla insanı bünyesine katmak ve kullanıcıların sayısını artırmak isteyen Instagram, sunduğu isim etiketi özelliği sayesinde bu hedefine ulaşmak için bir adım daha yaklaşmaktadır. Saniyeler içerisinde kod okutarak, yakın çevrenizdeki kişileri takip etme avantajı sunan etiket, aynı zamanda mesaj yolu ile paylaşabilme avantajını da sunmaktadır.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 oylama, average: 5,00 out of 5)
Loading...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir