Instagram Dil Ayarı Değiştirme – Nasıl Yapılır?

Sürekli olarak yeni güncellemelerin geldiği Instagram’da, kolaylıkların yanı sıra kullanıcılar için bazı olumsuz durumlarda yaşanabilmektedir. Daha çok giriş yapılan mobil cihazlar üzerinden yaşanan sorunlardan birisi olan dil değişikliği, güncellemeler sonrasında otomatik olarak görülebilmektedir. Kullanılan cep telefonlarının dil ayarlarına göre Instagram’da görülen dil değişiklikleri için kullanıcılar dil ayarı değiştirme konusunda bilgi almak istemektedir. Yabancı dillerden Türkçe diline çevirmek isteyenlerin yapmaları gerektikleri işlemler ise telefonların markalarına göre değişiklik gösterebilmektedir.

Android Üzerinden Dil Ayarı Nasıl Değiştirilir?

Hayatımızda büyük bir yere sahip olan akıllı cep telefonları, aynı zamanda Instagram’a girebilmemiz içinde oldukça yardımcı cihazların başında gelmektedir. Doğru yöntem ile android üzerinden dil ayarı değiştirmek için şu adımları izlemeniz yeterli olmaktadır.

  • Cep telefonu ya da tabletinizden ayarlar kısmına girin.
  • Oradan Dil ve Giriş seçeneğine gelin.
  • Bu işlemlerin ardından ise Dil Seçeneğine gelin ve istediğiniz dili işaretleyin.

Instagram Türkçe Dil Ayarı Nasıl Yapılır?

Yanlış tuşa basmanın sonucunda ya da telefona otomatik olarak gelen güncellemeler ile birlikte değişen dil ayarları, kullanıcıların en sık maruz kaldığı sorunların başında gelmektedir. Ancak bu konu hakkında yeterli bilgi sahibi olmayan kişiler, mağduriyetler yaşayabilmektedir. Düşünülenin aksine cep telefonunuz üzerinden kolay şekilde instagram türkçe dil ayarı yapabilmeniz mümkündür. İlk olarak sağ üstteki 3 çizgiden ayarlar kısmına gelin ve oradan da Türkçe dilini seçin ve onaylayın.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 oylama, average: 5,00 out of 5)
Loading...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir